رسته‌ها
وضعیت حق تکثیر و مالکیت حقوقی این کتاب مشخص نیست؛ بنابراین امکان دانلود آن وجود ندارد. اگر در این باره اطلاعاتی دارید، با ما تماس بگیرید. همچنین در صورتی که شما نسبت به این اثر محق هستید، می‌توانید اجازه انتشار تمام یا بخشی از نسخه الکترونیکی آن را به ما بدهید، یا آن را از طریق کتابناک به فروش برسانید.
برای اطلاعات بیشتر صفحه «فروش کتاب الکترونیکی» را در بخش راهنما مطالعه کنید.
خشم و هیاهو
امتیاز دهید
5 / 4.6
با 780 رای
نویسنده:
امتیاز دهید
5 / 4.6
با 780 رای
ترجمه دیگر

✔️ خشم و هیاهو اولین رمان بزرگ ویلیام فاکنر است و به عقیدهٔ بسیاری از صاحب‌نظران به عنوان بهترین اثر او شناخته می‌شود که بیشترین نقد و بررسی را در میان آثار فاکنر به خود اختیار داده‌است.

این کتاب حکایت زوال خانواده‌ی کامپسون هاست. در این رمان چهار روز از زندگیِ خانواده‌یِ «کامپسون‌ها» از زبان چهار شخصیت متفاوت در چهار فصل روایت می‌شود.

خصوصیت تکنیکی برجستهٔ خشم و هیاهو استفاده از چهار نگاه مختلف در روایت فروپاشی خانوادهٔ کامپسون است. از ذهن ناتوان بنجی به ذهن وسواسی کونتین و سپس حرکت به ذهن متفاوت و یا بی‌اندازه وسواسی جیسون و در آخر نیز به سوی دنیای عینی دیلسی. به این ترتیب حرکت خواننده را در این رمان، حرکتی از ساده‌لوحی و معصومیت به سوی روشنگری فزاینده می‌یابیم.

خشم و هیاهو شبیه پازل پیچیده‌ای است که هر قطعه ذهنیات راوی خود را بیان می‌کند.

فاکنر مدام سبک نگارشش را بنا به منطق داستان تغییر می‌دهد که نه تنها زمان بلکه متن داستان هم دچار آشفتگی می‌شود که البته با کنده شدن پوست خواننده و به کار افتادن سلول های خاکستری مغز به سامان می‌رسد.

فصل یک و دو بر اساس جریان سیال ذهن نوشته شده، نادرترین روش نویسندگی که به عمرم دیدم و البته بعد از وصل شدن سرنخ ها احساس خیلی خوبی به آدم دست می‌دهد.

از متن کتاب:
بدبختی آدمی آن وقتی نیست که پی ببرد هیچ‌چیز نمی‌تواند یاری اش کند – نه مذهب، نه غرور، نه هیچ چیز دیگر – بدبختی آدمی آن وقتی است که پی ببرد به یاری نیاز ندارد.

پدرمان می‌گفت ساعت‌ها زمان را می‌کشند. می‌گفت زمان تا وقتی چرخ‌های کوچک با تق‌تق پیش می‌بردندش مرده است؛ زمان تنها وقتی زنده می‌شود که ساعت بازایستد.

به نظر من پول ارزشی ندارد، ارزشش به چه جور خرج کردنش است. مال هیچ کس نیست، پس این چه کاری است که آدم بخواهد آن را جمع کند. همینجا کسی هست که با فروختن خنزر پنزر به کاکاسیاه‌ها پول کلانی بهم زده، توی اتاقی قد یک خوکدانی زندگی می کنه. پنج شش سال پیش مریض شد. طوری وحشت برش داشت که عضو کلیسا شد و یک مبلغ مذهبی چینی را از قرار سالی پنج هزار دلار برای خود خرید، اغلب فکر می‌کنم اگر او بمیرد و متوجه بشود بهشت مهشتی در کار نیست چقدر کفری می‌شود. بهتر است همین حالا بمیرد و پول را هدر ندهد.
بیشتر
اطلاعات نسخه الکترونیکی
آپلود شده توسط:
soli67
soli67
1388/10/22

کتاب‌های مرتبط

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی خشم و هیاهو

تعداد دیدگاه‌ها:
81

برید حال کنید دوستان
51 مگا بایت حجم دارد بتهوون جان!
من واقعا نمیدونم وقتی شما یه کتابی رو ندارید برای چی اینجا معرفیش میکنید و ازش تعریف و تمجید میکنید؟
نگران اطلاعات عمومی ما هستین؟
یا میخواین دل مارو آب کنین؟
واقعا چرا؟
مسوولین رسیدگی کنن!
پدر گفت غم انگیزه مردم نمی توانند کاری انقدر وحشتناک بکنند . اصلا نمی توانند کاری بکنند که زیاد وحشتناک باشد حتی چیزی که امروز به نظرشان وحشتناک بوده فردا یادشان نیست .
پدر می گفت یک زمانی بود که ادم را از روی کتاب هایش می شناختند ؛ حالا که او را از روی ان کتاب هایی می شناسند که بر نگردانده است.

ویلیام فاکنر - خشم و هیاهو
کتابهای ویلیام فاکنر رو میتونید با قیمت فوق العاده ارزونی با بهترین ترجه و چاپ از انتشارات نیلوفر خریداری کنید
من خودم خشم و هیاهو و آبشالوم آبشالوم رو خیلی ارزون از انتشارات نیلوفر خریدم
کتاب فوق العاده ایه
آرزوی ویلیام فاکنر برای چاپ رنگی کتاب برآورده شد
استیون راس و نوئل پولک بخش‌های مختلف این روایت داستانی را با توجه به تغییر زمان روایت رنگ بندی کرده‌اند
راس و پولک در این اثر 14 خط زمانی متفاوت در زندگی بنجی مشخص کرده‌اند و با رنگ‌های مختلف در درون کتاب این خطوط زمانی را نمایش داده‌اند. طیف رنگ‌ها نیز از سبز شروع می‌شوند و تا قرمز سیر را در بر می‌گیرند. اما بخش آخر کتاب به همان صورت گذشته باقی خواهد ماند و تغییری در رنگ آن بخش اعمال نمی شود. این کتاب‌ها در 1480 نسخه و در احترام به خواسته این نویسنده منتشر خواهند شد.
...... پاکی یک حالت منفی و بنابراین مخالف طبیعت است!!این طبیعت است که آزارت میدهد و نه .......
خواهش میکنم اگه امکانش هست خشم و هیاهو با ترجمه صالح حسینی که شاید جزء شاهکارهای ترجمه در زبان فارسی باشه رو توی سایت بگذارید.
باید بخونم بعد نظر میدم ولی بسیار تعریفش رو شنیدم
نگران سخت بودنش نباشید فقط قسمت اولش که از زبان یک دیوانه است کمی دشواره باقی بخش ها آسان و روان است
من که نخوندم ولی یه نویسنده ی بزرگ الکی که بزرگ نمیشه
خشم و هیاهو
عضو نیستید؟
ثبت نام در کتابناک