رسته‌ها
با توجه به وضعیت مالکیت حقوقی این اثر، امکان دانلود آن وجود ندارد. اگر شما صاحب حقوق مادی این کتاب هستید، می‌توانید اجازه نشر رایگان نسخه الکترونیکی آن را به ما بدهید یا آن را از طریق کتابناک به فروش برسانید.
برای اطلاعات بیشتر صفحه «شرایط و قوانین فروش» را مطالعه کنید.
ادبیات عامیانه ایران - جلد 1 و 2
امتیاز دهید
5 / 4.8
با 18 رای
امتیاز دهید
5 / 4.8
با 18 رای
ادبیات عامیانه ایران در یک مجلد دربرگیرنده ی ۵۷ مقاله در حوزه ی ادبیات عامیانه ایران است. این مقالات طی پنجاه سال و به قلم توانای استاد یکتای ادب عامیانه ی ایران دکتر محمد جعفر محجوب (۱۳۰۳-۱۳۷۵) در مطبوعات و مجلات فرهنگی و ادبی در ایران و خارج از ایران چاپ شده است. عمده ی مقالات در حوزه ی افسانه ها و داستان های عامیانه و آداب و رسوم مردم ایران است. قوت قلم، روش علمی، تازگی مطبوعات، شیرینی و جاذبه مطالب از ویژگی های این مجموعه است. برخی مقالات این مجموعه در نوع و در زمان خود و حتا امروز تازگی داشته و دارد. بی شک این مجموعه مقالات از جمله منابع محققان حوزه ی ادب عامیانه ی ایران خواهد بود. برخی از داستان های معرفی شده در این کتاب عبارتند از: سمک عیار، ابومسلم نامه، امیر ارسلان رومی، اخترنامه، داراب نامه، داستان فیروز شاه، بهرام و گل اندام و…. عنوان چند مقاله ی مربوط به آداب و رسوم: سخن وری، کبوتر و کبوتر بازی در ایران، نقالی، قصه خوانی، روش های عیاری، افسانه های مرغان.
بیشتر
اطلاعات نسخه الکترونیکی
آپلود شده توسط:
simin
simin
۱۳۹۴/۰۵/۰۲

کتاب‌های مرتبط

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی ادبیات عامیانه ایران - جلد 1 و 2

تعداد دیدگاه‌ها:
4
با آن که غلط های چاپی زیادی در این کتاب وجود دارد اما مجموعه کم نظیری از آگاهی درباره داستان ها و فرهنگ و ادبیات عامیانه در این کتاب آمده است.به قول استاد جلال همایی استاد دکتر محجوب ،او بخش گمشده ای را در تاریخ ادبیات ایران پیدا کرد.کتاب در کتابفروشی ها موجود است و قابل عرضه در کتابناک نیست.
این کتاب مقالات خوبى دارد و با اینکه درباره ادبیات عامیانه ایران از زمان مرحوم رشید یاسمى تا کنون مطلب نوشته اند ولى بسیار اندک بوده است.
[quote='Sadeq8867']این کتابه چرا هنوز نیومده رو سایت لینک دانلود نداره؟ [/quote]
با توجه به وضعیت مالکیت حقوقی این اثر، امکان دانلود آن وجود ندارد.
این کتابه چرا هنوز نیومده رو سایت لینک دانلود نداره؟ :O:))
ادبیات عامیانه ایران - جلد 1 و 2
عضو نیستید؟ ثبت نام در کتابناک