Hiweb بوکیار - دانلود کتاب های انگلیسی دانشگاهی و علمی

با توجه به وضعیت مالکیت حقوقی این اثر، امکان دانلود آن وجود ندارد. اگر شما نسبت به این اثر محق هستید می‌توانید اجازه نشر الکترونیکی تمام یا بخشی از آن را به ما بدهید و یا آنرا از طریق کتابناک به فروش برسانید.
برای اطلاعات بیشتر صفحه «قوانین» و «فروش کتاب الکترونیکی» را مطالعه کنید.

سروانتس

نویسنده:
«مقدمه مترجم»

دن میگل د سِروانتِس ساآودرا (به اسپانیایی: Don Miguel de Cervantes Saavedra) (زاده ۱۵۴۷ - درگذشته ۱۶۱۶) رمان‌نویس، شاعر، نقاش و نمایشنامه‌نویس اسپانیایی بود.
رمان مشهور دن کیشوت- که از پایه‌های ادبیات کلاسیک اروپا به‌شمار می‌آید و بسیاری از منتقدان از آن به عنوان اولین رمان مدرن و یکی از بهترین آثار ادبی جهان یاد می‌کنند -اثر اوست. به وی لقب شاهزادهٔ نبوغ داده‌اند.
سروانتس اثر برونو فرانک داستان سرا و نمایشنامه نویس آلمانی، یک رمان تاریخی است تا زندگی فردی، چنان که فیلیپ دوم ، پادشاه مقتدر اسپانیا در نیمه دوم قرن شانزدهم شخصیت دوم آن است. فیلیپ مظهر عظمت اسپانیا و هم نشانه فروپاشی قدرت این کشور در مقام نماد عینی قرون وسطی است. سروانتس با این شاه هم عصر بود، چرخش تاریخی زمان خود، زوال نظام قرون وسطایی و شکل گیری منش شهری گری را با دیدی آگاهانه دریافت و در سال های پیری با آفریدن شهسوار پر آوازه خود «دن کیشوت» به ناکامی های خویشتن و بزرگان هم روزگارش جلوه ای طنزآمیز، فلسفی و در عین حال شیرین و پراحساس داد.
از این دیدگاه می توان «سروانتس» اثر برونو فرانک را تفسیری زنده و درخشان بر رمان جهانی و ماندگار «دن کیشوت» دانست.

حق تکثیر: نشر ماهی : 1384

» کتابناکهای مرتبط:
The Agony Column
ماجرای گند
Gold

نسخه ها
4 / 5
با 2 رای
امتیاز دهید
5 4 3 2 1


دیدگاه‌ها: 0
۱۳۹۴/۰۳/۰۲


پاسخنگارش دیدگاه
دیدگاهی درج نشده؛ شما نخستین نگارنده باشید.

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.


Powered by You