Hiweb بوکیار - دانلود کتاب های انگلیسی دانشگاهی و علمی

بحران رهبری نقد ادبی و رساله حافظ

بحران رهبری نقد ادبی و رساله حافظ

.
این کتاب در دو بخش تدوین شده است. بخش نخست، گفتگوی «ملک ابراهیم امیری» با «رضا براهنی» است. موضوع محوری این گفتگو، بحران رهبری نقد ادبی است. پاره ای از مباحث این بخش عبارتنداز: «معنای درونی کردن مفاهیم تاریخی در ادبیات»، «نویسندگان ادبیات جدی»، «منظومه انقلاب»، «نگاهی کوتاه به شعر حافظ»، «چهار عنصر اصلی شعر»، «رنسانس و خصایص ادبیات غرب»، «شعر چند صدایی چیست؟»، «فروید و یونگ»، «انقلاب و ادبیات»، «انقلاب و رمان»، «سرنوشت شکل های ادبی»، «بررسی ساختاری قصیده» و «اشاره ای به شاهنامه». بخش دوم کتاب نیز مدخلی است در تفسیر و تحلیل اشعار «حافظ».

حق تکثیر: ت‍ه‍ران‌: ن‍ش‍ر دری‍چ‍ه‌، ۱۳۷۹

» کتابناکهای مرتبط:
بررسی برخی از ویژگی های فرهنگ دموکراتیک در شعر عصر مشروطه و تفاوت های آن با شعر عصر بازگشت
ضرب المثلهای فارسی در افغانستان
What I Saw in America

آگهی
نسخه ها
PDF
حجم: 6 مگابایت
دریافت ها:
تعداد صفحات: 371
4.2 / 5
با 34 رای
امتیاز دهید
5 4 3 2 1

دانلود
دیدگاه‌ها: 4
۱۳۹۳/۱۲/۲۲


پاسخنگارش دیدگاه
حکیم 123
Member
سلام منتقد باید شجاعت لازم را در نقد داشته باشد.براهنی چنین است و نقدی خوب و کوبنده دارد . شاید موافق لحن تند او نباشیم اما حق این است که جزو منتقدان انگشت شمار شعر و اذب پارسی است
نقل قول  
Kamalpour
Member
براهنی، نه شاعر است، نه داستان / رمان نویس است. نه حتّا منتقد ادبی. حتّا زبان فارسی را نیز نمی داند. آدمیه که زیاد، بازخوریهای خودش را از توبره ی غربیان به زبانی الکن به خورد آدمایی که به ایشون اعتقاد دارن، حقنه می کنه.
نقل قول  
roco
Member
براهنی کارنامه خوبی ندارد! شور بختانه ایشان خودشان را شاعر هم قلمداد می کنند! در حقیقت ایشان شعر ساز هستند تا شاعر! براهنی فکر میکند قوانین شعر را دریافته و طبق آن قوانین میتواند شعر بسراید! بد دهانی ایشان به تلخ زبانی شان پیشی گرفته!
نقل قول  
beharan
Member
براهنی منتقد خوبی است. اما زبانی تلخ دارد.
نقل قول  

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.


Powered by You