رسته‌ها
فرنگیس
امتیاز دهید
5 / 4.5
با 46 رای
نویسنده:
امتیاز دهید
5 / 4.5
با 46 رای
رُمان فرنگیس نوشته سعید نفیسی نامه های عاشقانه ای ست از سوانح مختلف زندگی که عاشق دلباخته ای به معشوق خود نوشته، این نامه ها اکنده از شور و بی قراری ست. از ۶۱ نامه ای که نویسنده برای معشوقه ی خود فرستاده و مجموع انها را داستان کرده میفهمیم، او معشوقه را در جایی میدیده که چنین دیوانه وار دل به سپرده و ازین سو به ان سو میرود و شیدایی میکند، اما نمیتوان فهمید که وضع معشوقه و عکس العمل او در برابر این عشق بغرنج و بی امان چه بوده. و در سراسر داستان کوچکترین کنایه ای از پیشنهاد ازدواج وپایان بخشیدن به این ناله و ندبه که قطعا برای مرد طاقت فرسا شده نیست.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.
HeadBook
آپلود شده توسط: HeadBook
۱۳۹۲/۱۰/۱۷
اطلاعات نسخه الکترونیکی
تعداد صفحات:
186
فرمت:
PDF

کتاب‌های مرتبط

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی فرنگیس

تعداد دیدگاه‌ها:
6
رمان فرنگیس را ابتدا بایست با توجه به شناخت سعید نفیسی دانست اسم کتاب قدری عوام است اما این منتقد این تاریخ نگار و نویسنده شهیر داستان هایش نیز مملو از استعاره و کنایاب اجتماعی است همراه با طنزی پنهان آرامش قبل طوفان که این اثر را ممتاز و خواندنی می نماید.این کتاب چاپ سال 1340 توسط انتاشرات گوهرخای نمونه ای از روش نوین داستان پردازی و سبک نگارشی جدید در ادبیاتفارسی داستانی انتقادی و از اوضاع آن روز کلاهبرداریها و شیادی ها که در دهه چهل به قدرت تمام وصف نموده این اثر به مانند آتشهای نهفته اثر ممتاز دیگر استاد نفیسی است.
سعید نفیسی خدای ما ادبیاتی هاست . او همیشه زنده است و جاودان .
در ارزنده بودن این کتاب کافی است بگوییم نویسنده آن : دانشمند و نویسنده کم نظیراستاد سعید نفیسی است خدایش رحمت کند اورا
نامه هایی پر سوز و گداز به فرنگیس نامی است.
کتابی پر از احساس ، شور و عشق هست. ولی واسه من که دارم از یه عشق بی فرجام جدا میشم مثل سم میمونه پس نمیتونم بخونمش متاسفانه:((
از نویسندگان بنام ایرانی است . من بیشتر آثارش را خوندم واقعا لذت بخشند .
PDF
4 مگابایت
افزودن نسخه جدید
انتخاب فایل
comment_comments_for_the_file