با توجه به وضعیت مالکیت حقوقی این اثر، امکان دانلود آن وجود ندارد. اگر شما صاحب حقوق مادی این کتاب هستید، می‌توانید اجازه نشر رایگان نسخه الکترونیکی آن را به ما بدهید یا آن را از طریق کتابناک به فروش برسانید.
برای اطلاعات بیشتر صفحه «شرایط و قوانین فروش» را مطالعه کنید.

سینوهه - جلد 1

سینوهه - جلد 1

نویسنده:
سینوهه - جلد 2
https://ketabnak.com/book/54327

✔️ مصر باستان در ذهن بیشتر مردم سرزمین شگفت انگیزی است. سرزمینی که اگر آثار تاریخی باقی‌مانده از آن وجود نداشت، می‌شد گمان کرد به افسانه‌ها تعلق دارد. کتاب میکا والتری ما را به سفر در این سرزمین افسانه‌ای دعوت می‌کند. در این کتاب تاریخ و فرهنگ مصر به خوبی تصویر شده است و اگر به مردم شناسی و تاریخ علاقه‌مند باشید، خواندن کتاب سینوهه شما را شگفت زده خواهد کرد.
کتاب سینوهه روایت زندگی پزشک مخصوص فرعون و دوران حکومت «آخناتون» از زبان خود اوست. «آخناتون» اولین فرعون یکتاپرست مصری است که در سال‌های 1353 تا 1336 قبل از میلاد مسیح حکومت می‌کرد. سینوهه این روایت را زمانی که در تبعید به سر می‌برد نوشت. او شخصیتی است که هم با طبقه‌ی اشراف و هم طبقه‌ی فرودست جامعه‌ی مصر ارتباط تنگاتنگی دارد و مناسبات فرهنگی و اجتماعی و عقاید همه‌ی آن‌ها را روایت می‌کند. او همه‌ی طول عمرش در مصر نبوده و به سرزمین‌های بسیاری سفر کرده است. در این کتاب خواننده نه تنها با فرهنگ و تمدن مصر باستان که با مردم مناطقی چون «بابل»، «سوریه»، «هیتی» و «میتانی» هم آشنا می‌شود.

حق تکثیر:تهران‮‬:‌ نگارستان کتاب‏‫، چاپ پنجاه و نهم ۱۳۸۷

» کتابناکهای مرتبط:
اروپا از دوران ناپلئون (1970 - 1789) - جلد دوم

نسخه ها
کلمات کلیدی

1

4.8 / 5
با 40 رای
امتیاز دهید
5 4 3 2 1


دیدگاه‌ها: 2
۱۳۹۲/۰۸/۰۳


پاسخنگارش دیدگاه
لاسیلا
Member
عالییییییییییییییییییییییییییی
یک گزارش دقیق از وضعیت سیاسی و نظامی مصر
نقل قول  
amirabbastaba
Member
اولین مترجم کتاب سینوهه مرحوم ذبیح الله منصوری است.
که درسال 1338 در مجله خواندیها ترجمه شد
نقل قول  

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.


Powered by You