رسته‌ها
بیژن و منیژه
امتیاز دهید
5 / 4.3
با 43 رای
نویسنده:
امتیاز دهید
5 / 4.3
با 43 رای
داستان بیژن و منیژه یکی از داستان‌ های معروف کتاب شاهنامه فردوسی، کتاب حماسی ایرانیان به زبان فارسی است. این داستان روایت عشق بیژن پسر گیو و منیژه دختر افراسیاب است. این کتاب توسط مرحوم علی اصغر رحیم زاده صفوی به صورت نثر روان فارسی برگردانده شده است.

خلاصه داستان بیژن و منیژه از شاهنامه فردوسی:
بیژن پهلوان جوان ایرانی به فرمان کیخسرو در پی مأموریتی به اِرمان (مرز ایران و توران) می رود. در بازگشت گرگین میلاد راهنمای بیژن او را به مجلس منیژه دختر افراسیاب پادشاه توران می برد. هدف گرگین از این کار، درگیر کردن بیژن در ماجرایی است که به کشته شدن او به دست افراسیاب – دشمن دیرین ایران- بیانجامد. منیژه با دیدن بیژن به شدت به او دل می بندد و او را نزد خود می خواند. امّا بیژن مجبور است به سرزمین خود بازگردد. گفتن این حقیقت از سوی بیژن سبب می شود که منیژه برای نگاهداری او تدبیری بیاندیشد. بیژن با داروی خواب آوری که یکی از ندیمه ها به دستور منیژه به او می خوراند بیهوش می شود و منیژه او را به کاخ خود می برد…
بیشتر
اطلاعات نسخه الکترونیکی
تعداد صفحات:
117
فرمت:
PDF
آپلود شده توسط:
HeadBook
HeadBook
1392/12/06

کتاب‌های مرتبط

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی بیژن و منیژه

تعداد دیدگاه‌ها:
3
داستان بیژن و منیژه یکی از داستان‌های پرآوازۀ کتاب شاهنامه، کتاب حماسی ایرانیان به زبان پارسی است. این داستان روایت عشق بیژن پسر گیو و منیژه دختر افراسیاب تورانی در دوران فرمانروایی کیخسرو پادشاه کیانی است.
بیژن و منیژه
عضو نیستید؟ ثبت نام در کتابناک