با توجه به وضعیت مالکیت حقوقی این اثر، امکان دانلود آن وجود ندارد. اگر شما صاحب حقوق مادی این کتاب هستید، می‌توانید اجازه نشر رایگان نسخه الکترونیکی آن را به ما بدهید یا آن را از طریق کتابناک به فروش برسانید.
برای اطلاعات بیشتر صفحه «شرایط و قوانین فروش» را مطالعه کنید.

هجوم دریا

نویسنده:
هجوم دریا به عقیده بسیاری آخرین رمان ژول ورن است.

✔️ این کتاب، ماجرای گروهی از مهندسان فرانسوی را بازگو می‌کند که قصد دارند با حفر یک کانال از طریق دریای مدیترانه، یک دریای داخلی در صحرای آفریقا ایجاد کنند و شمال آفریقا را به یک منطقه تجاری تبدیل کنند.

گروهی از مهندسان فرانسوی به همراه اسکورت نظامی خود در پی عملی سازی یک پروژه ناتمام قرن نوزدهمی در شمال آفریقا هستند. آن‌ها قصد دارند با توجه به فرورفتگیهایی که در مسیر دریای مدیترانه به صحرای آفریقا وجود دارد، با حفر یک کانال آب دریای مدیترانه را به سمت صحرای آفریقا سرازیر کنند و در آن بیابان برهوت یک «دریای داخلی» برای مصارف تجاری و نظامی ایجاد کنند. آن‌ها عقیده داشتند با انجام چنین پروژه ای، تحولی اساسی در کشاورزی به وجود خواهد آمد و دریاچه‌های شور منطقه که به صورت باتلاق درآمده بودند، در اثر آب شیرینی که به سوی آن‌ها سرازیر خواهد شد، قابل بهره‌برداری خواهند شد. همچنین راه‌های زمینی و دریایی احداث می‌شوند و راه عبور کاروان‌ها امن تر خواهد شد.
در این میان، «طوارق”های صحرانشین مجبور شده بودند به خاطر احداث این کانال به مناطق شرقی ترِ صحرا کوچ کنند. قبایل طوارق که با ایجاد این دریای جدید، زندگی بیابانی خود را در خطر می‌بینند، با طرح‌های فرانسوی‌ها برای منطقه‌شان مخالفت می‌کنند. آنان به رهبری جوانی شجاع به نام “حجار» به درگیری با نظامیان فرانسوی می‌پردازند. لشکرکشی‌های فرانسوی‌ها علیه حجار و سایر آزادیخواهان همواره با شکست روبه رو می‌شد تا اینکه بالاخره سروان «هاردیگان» موفق به دستگیری حجار می‌شود. فرانسویان بعد از محکوم کردن او تصمیم به اجرای حکم و اعدام می‌گیرند. اما حجار تنها نیست و «احمد»، «سحار» و دیگر دوستانش با نقشه ای زیرکانه می‌خواهند او را از این مهلکه نجات دهند …

حق تکثیر: تهران: انتشارات پنگوئن‏‫،[۱۳۹۷].‮‬

» کتابناکهای مرتبط:
مائده های زمینی
نادیا
ناخدای پانزده ساله

نسخه ها
4.4 / 5
با 37 رای
امتیاز دهید
5 4 3 2 1


دیدگاه‌ها: 2
۱۳۹۲/۰۶/۱۴


پاسخنگارش دیدگاه
edrishoseini
Member
ترجمه ای دیگر از این کتاب با عنوان "سفر به صحرای اسرار آمیز" در سایت موجود می باشد.
نقل قول  
1amirbahador
Member
به نظر بنده هم آخرین رمان ژول ورن است.
نقل قول  

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.


Powered by You