رسته‌ها
تئوریها و کاربردهای هیپنوتیزم
امتیاز دهید
5 / 4.6
با 47 رای
امتیاز دهید
5 / 4.6
با 47 رای
بخشی از مقدمه مترجمان :
این کتاب با غنای فوق العاده اش چه از لحاظ علمی و چه از نظر تئوری توسط روانپزشک و راوانکاو آمریکایی دکتر رافائل رودز تالیف گردیده و ضمن دارا بودن کمال علمی ، نحوه نگارش آن ساده است بطوری که برای عموم مردم در سطوح مختلف علمی قابل درک و استفاده است .
روشهای متعددی که برای القای هیپنوتیزم در این مجموعه ارائه شده اند ، همانطوری که دکتر فوستر کندی استاد اعصاب داشنگاه معتبر کورنل امریکا در مقدمه کتاب نوشته است ، بسادگی و بسرعت می توانند برای رسیدن به یک هیپنوتیزم سریع مورد استفاده قرار بگیرند و به نظر اینجانب هم این تکنیک ها از سایر روشهایی که قبلا آموخته و تجربه کرده ام ، جالبترند و با سرعت بیشتری به نتیجه می رسند .
این کتاب از چاپ دهم این اثر ترجمه شده و این تعدد چاپ در آمریکا دلیل محکمی بر اصالت و عامه پسندی این کتاب بشمار می آید . برای آگاهی از مقبولیت عمومی این کتاب در جامعه ی آمریکا و نیز انعکاس آن در مطبوعات این کشور بد نیست که نگاهی به اظهار نظر دو نشریه آمریکایی در این باره بیفکنیم :

مجله پزشکی ایالت نیویورک می نویسد : " ... ما این کتاب را به عنوان مجموعه ای جالب توجه از روشهای علمی و کاربردی به مبتدیان توصیه می کنیم . "
بولتن انجمن تحقیقات بالینی و تجربی هیپنوتیزم در آمریکا در این باره نوشته است : " بدون شک این کتاب مجموعه ای از بهترین روشهاست ... و بدون شک حتی در دستان افراد مبتدی هم با نتایج مثبت فراوان همراه خواهد بود . "

از مولف این کتاب اطلاعات زیادی در دست نداریم ؛ غیر از اینکه کتاب او را مشاور روانپزشکی و روانشناسی در شهر نیویورک معرفی می کند و تاکید شده که برخی از وسیعترین زمینه های تحقیقاتی هیپنوتیزم پزشکی را با سایر همکاران هیپنوتیزور خود انجام داده است .

مقدمه مولف :
براستی هیپنوتیزم چیست؟ چگونه فردی به حالت هیپنوتیزمی در می آید ؟ چگونگی دستیابی به انبوهی از پدیده های شگرف و اعجاب انگیز در این زمینه را به چه صورتی می توانیم تفسیر و تبیین کنیم ؟
پزشکان و روانشناسان که بیشتر کاوشها را در این زمینه انجام داده اند ، در پاسخگویی جواب به سوالات بالا با یکدیگر اختلاف عقیده ی زیادی دارند .
برای توجیه پدیده هیپنوتیزم ، هیپنوتزهای بسیاری ارائه شده که برخی از آنها در این کتاب مورد بحث قرار گرفته اند .
برخی از این نظریه ها به بیان و معرفی هیپنوتیزم می پردازند ، در حالی که بعضی دیگر ، محتویات روانکاوی فرویدی را تفسیر می کنند ولی هیچ نظریه ی واحدی در دست نیست که بتواند بخوبی تمام زوایای مسئله را در بر بگیرد ؛ به طوری که تمام قسمت های مربوط با هیپنوتیزم را بپوشاند و به سوالات مطروحه جواب بگوید .
در راستای کشف و ارائه نظریه ای که قادر به شناخت ناشناخته ها و بیان مجهولات باشد ، اینجانب به کشف یک تئوری توفیق یافته ام که در صفحات بعد در اختیار شما گذاشته می شود . صمیمانه باید اعتراف کنم که در این زمینه از کتاب " قوانین پدیده روحی " اثر ت.ج. هودسن بهره ی زیادی برده ام ، هر چند اصل کتاب مورد اشاره در میان انبوهی از نظریات جزمی اثبات نشده ، اعتبار علمی چندانی ندارد و در تار و پودی از مفاهیم ماورالطبیعه ای و معرفت الروحی پیچیده شده است .
من از این مجموعه تنها مطلب علمی و مضامینی را بردشات کرده ام که با موازین علمی و عملی مرتبط و با تئوری ارائه شده ی من سازگار هستند . آن قسمت از نظریه که به تفسیر نحوه ی اثربخشی و نتایج روشهای روانکاوی فرویدی می پردازد ، کلا از ابتکارات و کشفیات خود من است.


انتشارات لیوسا
چاپ نخست : 1369 (نشر ویس)
چاپ دوم : 1377
بیشتر
اطلاعات نسخه الکترونیکی
تعداد صفحات:
186
فرمت:
PDF
آپلود شده توسط:
noir
noir
1392/06/08

کتاب‌های مرتبط

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی تئوریها و کاربردهای هیپنوتیزم

تعداد دیدگاه‌ها:
2
مرسی لطفا کتاب در زمینه هیپنوتیزم بیشتر بذارید
واقعا کتاب کاربردی و عالیه
انواع روشهای عملی و نمونه هایی از کاربری آنها را در بر داره
تشکر فراوان
تئوریها و کاربردهای هیپنوتیزم
عضو نیستید؟ ثبت نام در کتابناک