رسته‌ها

زیارت آل یاسین، نظر به مقصد جان هر انسان

زیارت آل یاسین، نظر به مقصد جان هر انسان
امتیاز دهید
5 / 3.6
با 12 رای
نویسنده:
امتیاز دهید
5 / 3.6
با 12 رای
.
معنی حقیقی زیارت یا ملاقاتِ حضرت صاحب‌الامر(عج) به آن صورتی است که خود حضرت(عج) به ما آموخته‌اند.آن‌گاه که قبل از آموزش زیارت آل یاسین فرمودند: «هرگاه خواستید توجه کنید به وسیلة ما به سوی خدا و به سوی ما، پس بگویید چنان‌که خدای‌تعالی فرمود: «سَلامٌ عَلَى آلِ یس السَّلامُ عَلَیْکَ یَا دَاعِیَ اللَّهِ وَ رَبَّانِیَّ آیَاتِهِ ....». پس چنانچه ملاحظه می‌فرمایید خود حضرت صاحب الامر(عج) از طریق زیارت آل یاسین، راه ملاقات با وجود مقدس خود را به ما نشان داده‌اند، عمده درست برخوردکردن با آن راه و رسم است.

در شرح زیارت آل یاسین سعی شده است از طریق آن زیارت به حقیقت معنوی امام(ع) نظر کنیم و آن حضرت را با صفات مخصوص به خودشان مورد خطاب قرار دهیم و سپس از امامِ حیّ و حاضر، جوابی مناسب آن صفات بشنویم.

در این شرح همة تلاش برای تحقق چنین ملاقاتی است. به طوری‌که بتوانیم حقیقت امام را با تمام صفات ملاقات کنیم و آن حضرت نیز با تمام انوارِ مخصوص به خود جواب ملاقات ما را بدهند. و معنی ملاقات واقعی که به ما آموزش داده‌اند این نوع ملاقات است که بهرة فراوانی نیز به همراه دارد.

خوانندگان عزیز عنایت داشته باشند که سعی شده مطالب در نهایت اختصار بیان شود، لذا شایسته است با دقت هرچه بیشتر به نکات مطرح شده توجه گردد.

طاهرزاده
بیشتر
اطلاعات نسخه الکترونیکی
تعداد صفحات:
107
فرمت:
PDF
آپلود شده توسط:
ghalam1356
ghalam1356
1392/06/25
درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی زیارت آل یاسین، نظر به مقصد جان هر انسان

تعداد دیدگاه‌ها:
0
دیدگاهی درج نشده؛ شما نخستین نگارنده باشید.
زیارت آل یاسین، نظر به مقصد جان هر انسان
عضو نیستید؟ ثبت نام در کتابناک