رسته‌ها
اخلاق: شناسایی درستی و نادرستی
امتیاز دهید
5 / 4.5
با 38 رای
امتیاز دهید
5 / 4.5
با 38 رای
کتاب مشهوری در آمریکا با عنوان "Ethics: Discovering Right and Wrong" در حوزه ی فلسفه و علم اخلاق منتشر شده که مورد استقبال فراوان کتابخوانان انگلیسی زبان و محافل آکادمیک قرار گرفته است.

دیباچه‌ی مترجم
این کتاب از همان آغاز آشنایی و خواندن شوری در من پدید آورد که تا به امروز همچنان زبانه می‌کشد. و آن به سبب کلید دروازه‌ی خِرَد بود که آن را در فلسفه‌ی اخلاق یافتم. متن اخلاقی فیلسوفانه سرشار از چهارچوب‌های منطق خردورزی است و این تنوع پایان ناپذیرِ دید و نگاه‌های منطقی در تفکر اخلاقی، ادله و برهان‌های آن و دست آوردها و پی آمدهای آن در حوزه‌ی زندگی اجتماعیِ بشر مرا بسیار شیفته‌ی فلسفه‌ی اخلاق ساخت. در ایران در دانشکده‌ی ادبیات پیوسته شکایت از این داشتم که کجاست آن دید منطقی و اندیشه‌ای قابل تأمل. در پس آن انبوه استعاره‌ها و تشبیهات و اصرار بر حفظ کردن ابیاتی چند که چاپ شده بودند، به جای نقد و تحلیل‌شان، آنچه بود نگاه‌های سطحی و اندیشه‌های سطحی بود که به نوعی بیانگر جلوه‌ی تاریخیِ ذهنیِ ما بودند که چرا در قاب تمدنی جهان سوم مانده ایم و دست و پا می‌زنیم. در بیرون از دانشکده متون چندانی در دسترس نبودند مگر "سیر حکمت در اروپا" از فروغی و یکی دو متن ترجمه از داریوش آشوری و "آسیا در برابر غرب" داریوش شایگان که به طرح سؤالِ وجودی شرق پرداخته است و دیگر هیچ، که البته او در پس آن سؤالِ هوشمندانه دارد به زوال شرق اشاره می‌کند.

تعداد صفحات : 409
تگ:
اخلاق
بیشتر
اطلاعات نسخه الکترونیکی
تعداد صفحات:
409
فرمت:
MP3, PDF
آپلود شده توسط:
pyruzbamdad
pyruzbamdad
۱۳۹۲/۰۲/۳۰

کتاب‌های مرتبط

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی اخلاق: شناسایی درستی و نادرستی

تعداد دیدگاه‌ها:
2
دوستان کتابناکی؛
من مالک حقیقی و حقوقی کتاب «اخلاق: شناسایی درستی و نادرستی» هستم؛ و حقوق مادی این اثر را به سپهر عمومی واگذار کرده‌ام. به این امید که این اثر به آسانی و رایگان در اختیار خوانندگان قرار گیرد. لطفا امکان پیاده‌سازی و دانلود کتاب را برای خوانندگان فراهم کنید.
با مهر؛
شهرام ارشدنژاد
دوستان کتابناکی خوندن کتاب رو از دست ندن.مباحث در این کتاب به روزترین مسائل حوزه اخلاق از دید یه فیلسوف نوگراست که با ترجمه فوق العاده در اختیار خوانندگان قرار گرفته
PDF
اخلاق: شناسایی درستی و نادرستی
3 مگابایت
comment_comments_for_the_file
عضو نیستید؟ ثبت نام در کتابناک