رسته‌ها

کارنامه حزب توده و راز سقوط مصدق - جلد دوم

کارنامه حزب توده و راز سقوط مصدق - جلد دوم
امتیاز دهید
5 / 4.3
با 37 رای
نویسنده:
امتیاز دهید
5 / 4.3
با 37 رای
کارنامه حزب توده و راز سقوط مصدق - جلد اول
http://ketabnak.com/comment.php?dlid=45779


اثر دو جلدی ((کارنامه حزب توده و راز سقوط مصدق))، پاسخ‌نامه و نقد مفصلی است بر کتاب ((خاطرات نورالدین کیانوری)) (دبیر اول و رهبر حزب توده ایران در دوره پهلوی).
http://ketabnak.com/comment.php?dlid=40319

نویسنده در این کتاب، نخست جملاتی از خاطرات مذکور را نقل می‌کند، سپس با تکیه بر اسناد و شواهد به نقد و پاسخگویی آن برمی‌آید .در مقدمه کتاب آمده است : ((نگارنده کوشیده است خاطرات کیانوری را مورد کالبد شکافی(یا بهتر، کالبد شناسی) دقیق قرار دهد و حتی‌المقدور کسانی که مظلوم واقع شده‌اند مورد دفاع قرار گیرند و هر جریان یا فردی که عزیز بی‌جهت شده، به داوری واقع‌بینانه و بی‌غرضانه کشیده شود .وظیفه نگارنده تمایز بین صحیح و سقیم است، بدون این که آن شخص یا جریان مورد نظر خاص این جانب بوده باشد)) .وی در این نقد و بررسی با انتقاد از گفته‌های کیانوری، گوشه‌هایی از تاریخ معاصر ایران، به ویژه نقش حزب توده در سقوط دکتر مصدق را تبیین می‌کند .
بیشتر
اطلاعات نسخه الکترونیکی
تعداد صفحات:
572
فرمت:
PDF
آپلود شده توسط:
ramin12345
ramin12345
۱۳۹۲/۰۲/۱۷
درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی کارنامه حزب توده و راز سقوط مصدق - جلد دوم

تعداد دیدگاه‌ها:
2
دست شما درد نکنه اقا رامین گل . راستش تاریخ و تاریخ نگاری که بعد از انقلاب انچام شده نمی تونه مرجع صحیحی برای قضاوت و داوری در باره اشخاص و گرو هها باشد زیرا سرشار از کینه های شخصی است و حزب تو ده هم یک جریان وابسته به شوروی سابق که می گویند کارنامه ای سرشار از خیانت داشته ولی در طول تاریخ هم جریانات سیاسی زیادی بوده اند مثل مزدکیان و یا خرمدینان که از طرف جکومت وقت خودشان متهم به اباحه گری و مسلک اشتراکی و... غیره می گردیده اند و بشدت سرکوب میشدند به هر حال قلم در دست دشمن بوده . باید در ان مقطع تاریخی می بود و اوضاع سیاسی رو در زمان خودش می دیدیم. حالا بیش از60 سال از کودتای 28 مرداد می گذره و اوضاع سیاسی جهانی هم متحول شده
اگر بشود حجم کتاب ها را پایین بیاورید عالی است زیرا سرعت اینترنت را که می بینید
کارنامه حزب توده و راز سقوط مصدق - جلد دوم
عضو نیستید؟ ثبت نام در کتابناک