Hiweb بوکیار - دانلود کتاب های انگلیسی دانشگاهی و علمی

با توجه به وضعیت مالکیت حقوقی این اثر، امکان دانلود آن وجود ندارد. اگر شما نسبت به این اثر محق هستید می‌توانید اجازه نشر الکترونیکی تمام یا بخشی از آن را به ما بدهید و یا آنرا از طریق کتابناک به فروش برسانید.
برای اطلاعات بیشتر صفحه «قوانین» و «فروش کتاب الکترونیکی» را مطالعه کنید.

نادیا

نویسنده:
رمان نادیا یکی از مشهورترین کارهای جنبش سورئالیستی فرانسه‌است که دومین رمان منتشر شده آندره برتون محسوب می‌شود. این رمان در سال ۱۹۲۸ منشتر شده‌است. این رمان با یک سئوال شروع می‌شود «من کی هستم؟» این رمان براساس تعاملاتی که برتون با یک زن جوان به نام نادیا در طی ده روز داشته‌است و از این لحاظ به نوعی یک شبه خودنگاری از ارتباط برتون با یکی از بیماران روانی پی‌یر ژانت محسوب می‌شود. ساختاری عیر خطی کتاب در بعضی از قسمتها شامل اشاراتی به بعضی از دیگر هنرمندان سورئال پاریس مثل لوئی آراگون و در این لحاظ به واقعیت میل می‌کند.
نادیا اولین رمان سورئالیستی و شاید زیباترینش باشد؛ کتابی که موضع این جنبش را در قبال زندگی روزمره آشکار می‌سازد. خط اصلی داستان شرح آشنایی و رابطه‌ی نویسنده با دختری جوان در پاریس است، قصه‌ی حضوری وسوسه‌گرانه که به خوره‌ای ذهنی بدل می‌شود این روایت اول شخص با بیش از پنجاه عکس تکمیل شده است، که جزء لاینفک اثرند.
تصاویر، شامل بسیاری از چهره‌های شاخص سورئالیسم، مکان‌ها و اشیایی است که نویسنده با آن‌ها ارتباط دارد یا حضور نادیا آن‌ها را به نگرانی‌های ذهنی و وسوسه‌های دائمی‌اش بدل می‌سازد.
بد نیست بدانید که نادیا یکی از 220 کتابی است که قبل از مردن باید خواند. از این کتاب، دو ترجمه از سوی دو ناشر منتشر شده که ترجمه‌ی کاوه میرعباسی برنده‌ی جایزه‌ی دوم ترجمه از فرانسه به فارسی توسط سفارت فرانسه در ایران (1386) شده است. این‌جا فهرستی از ترجمه‌های خوب از کلاسیک‌های ادبیات جهان منتشر شده که در این فهرست هم از نادیا با ترجمه‌ی آقای میرعباسی یاد شده است.

حق تکثیر: افق 1387

» کتابناکهای مرتبط:
مائده های زمینی
هجوم دریا

نسخه ها
4.4 / 5
با 35 رای
امتیاز دهید
5 4 3 2 1


دیدگاه‌ها: 8
۱۳۹۲/۰۵/۰۴


پاسخنگارش دیدگاه
رو به رویمان یک فواره است که به نظر می رسد او انحنای آبش را با نگاه دنبال می کند .《 این فکر های تو است ، فکر های من است . ببین از کجا همه شان سر بر می آورند ، تا کجا بالا می روند ، و سقوط که می کنند حتی زیباتر است . و فورا هم در هم می آمیزند ، و باز با همان قوت سر بر آوردن ، باز آن قد کشیدن و شکستن ، باز آن سقوط ... و انگار که این هیچوقت تمام نخواهد شد .》 من فریاد می زنم : 《 اما این چقدر عجیب است نادیا ! این تصویر را تو واقعا از کجا اقتباس کرده ای ؟ این تقریباً به همین صورت در کتابی است که محال است تو آن را خوانده باشی و من تازه آن را خوانده ام .》 و لامحاله برایش توضیح می دهم که همچون تصویری در آغاز سومین گفتگو از گفتگوهای هیلاس و فیلونوس ، اثر برکلی ، چاپ
1750
آمده است ، و شرحی هم دارد به این شکل :
همان نیرو آبها را به آسمان پرتاب می کند که باعث سقوطشان می شود .

نادیا
آندره برتون
عباس پژمان

نقل قول  
تصویر که گذاشتید ترجمه کاوه میر عباسی است ولی نوشتید عباس پژمان! کدام یکی اجازه نشر ندارد؟
نقل قول  
فائزه م
Member
کاش اگر کسی pdf این کتاب رو داره لینک بده . ممنون
نقل قول  
نادیده
Member
نادیا هم اسم کتاب قشنگه هم خودش
نقل قول  
simenon
Member
حیف که کیفیت pdf بده و تصاویرش هم که کلا نیستن. با این حال ممنون
نقل قول  
مرمری
Member
دیروزداشتم فکرمیکردم کاش کتاب نادیا را هم یه نفر روی کتابناک میذاشت باورم نمیشه امروز دیدم هست
نقل قول  
Btaraf
Pro Member
تلاش

تلاش کرده ام

در وقت کار

فقط به کار فکر کنم

و نه به تو

و خوشحالم

که این تلاشم

به جایی نرسیده است

آندره برتون
نقل قول  
abbasi76
Member
يك‏ ‏شاهكار‏ ‏سورئاليستي‏ ‏از‏ يك ابر ‏سورئاليست‏!‏
نقل قول  

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.


Powered by You