رسته‌ها
با توجه به وضعیت مالکیت حقوقی این اثر، امکان دانلود آن وجود ندارد. اگر شما صاحب حقوق مادی این کتاب هستید، می‌توانید اجازه نشر رایگان نسخه الکترونیکی آن را به ما بدهید یا آن را از طریق کتابناک به فروش برسانید.
برای اطلاعات بیشتر صفحه «شرایط و قوانین فروش» را مطالعه کنید.
روز خرگوش
امتیاز دهید
5 / 3.7
با 6 رای
نویسنده:
امتیاز دهید
5 / 3.7
با 6 رای
رمان « روز خرگوش» آخرین اثر بلقیس سلیمانی ،داستان رئالی است با دیدگاه اول شخص که از دو فصل مجزای آذین و آزیتا شکل گرفته است. سلیمانی در این اثر، سنت دیرینه و غالب فضای روستایی رمان هایش را به کنار می‏گذارد. او با تمرکز بر شهر و آوردن اسامی متعدد خیابان ها( بخصوص در فصل اول ) تلاش می‏کند هویت انسان امروزی را در هویت کلان شهر تهران جستجو کند؛ تا این گفته را به اثبات برساند که هویت فردی انسان مدرن از هویت و جایگاه اجتماعی – اقتصادی او جدا نیست. ولی این که نویسنده تا چه حد در بیان و پرداخت هویت ها و ساخت رمان شهری موفق بوده خود سوالی است که در این مجال به آن خواهیم پرداخت.

نویسنده با استفاده از تضاد و پارادوکس بین دو شخصیت زن در اثرش، خواننده را با دو گونه از زن در جامعهء کنونی رو به رو می‏کند. آذین زنی درون‏گرا ،منفعل و اقتدار‏پذیر است که با هنجار‏ها کنار می‏آید و تقدیرش را بدون هیچ چون و چرایی می‏پذیرد.
بیشتر
اطلاعات نسخه الکترونیکی
آپلود شده توسط:
mohammad abedi
mohammad abedi
1392/06/07

کتاب‌های مرتبط

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی روز خرگوش

تعداد دیدگاه‌ها:
2
به این سرعت جلوی پخشش رو گرفتین؟
از اداره سانسور وزارت ارشاد هم سریعتر و دقیقتر عمل می کنین
هنوز نیومده امکان دانلودش وجود نداره!!! وا عجبا!!
روز خرگوش
عضو نیستید؟ ثبت نام در کتابناک