با توجه به وضعیت مالکیت حقوقی این اثر، امکان دانلود آن وجود ندارد. اگر شما صاحب حقوق مادی این کتاب هستید، می‌توانید اجازه نشر رایگان نسخه الکترونیکی آن را به ما بدهید یا آن را از طریق کتابناک به فروش برسانید.
برای اطلاعات بیشتر صفحه «شرایط و قوانین فروش» را مطالعه کنید.

خاطرات نورالدین کیانوری

نو‌رالدین کیانوری ، فرزند حاج شیخ مهدی کیانوری، تابستان 1294 در بخش "بلده" از توابع شهرستان "نور" متولد شد. در سن نوزده سالگی تحصیلات خود را در مدرسه دارالفنون تهران به پایان رساند. وی پس از گذراندن تحصیلات عالیه در رشته ساختمان و معماری در آلمان، سال 1319 به ایران بازگشت.
کیانوری پس از گذراندن دوران نظام وظیفه ، در سال 1321 رسما به حزب توده ایران پیوست و در دومین کنگره حزب به سمت عضو کمیته مرکزی و عضو هیات اجرایی انتخاب شد.
سال 1327 به دنبال ترور نافرجام شاه ملعون در دانشگاه تهران، همراه اعضای حزب توده دستگیر و زندانی شد. پس از فرار از زندان به زندگی مخفی روی آورد و در فاصله سال‌های 1351 تا اواخر 1357 تفکرات سیاسی خود را در حزب اعمال کرد.
پس از برگزاری شانزدهمین گردهمایی کمیته مرکزی حزب توده در اسفند ماه سال 1357، کیانوری با اکثریت آراء به مقام دبیر اولی حزب منصوب شد و تا زمان انحلال حزب توده ایران (15 اردیبهشت 1362) در همین سمت باقی‌ ماند.
کیانوری با خاطراتش، بسیاری از مسائل را در زمینه تاریخ معاصر و حزب توده روشن می‌کند. با توجه به نقش کیانوری در تاریخ معاصر و جایگاه او در حوادث سیاسی کتاب خاطرات وی خواندنی و جذاب است.
عبدالله برهان در کتابی دو جلدی به نام (کارنامه حزب توده و راز سقوط مصدق)، پاسخ‌نامه و نقد مفصلی بر کتاب (خاطرات نورالدین کیانوری) دارد:

کارنامه حزب توده و راز سقوط مصدق - جلد اول
http://ketabnak.com/comment.php?dlid=45779

کارنامه حزب توده و راز سقوط مصدق - جلد دوم
http://ketabnak.com/comment.php?dlid=45780

حق تکثیر :
ت‍ه‍ران‌ : نشر اطلاع‍ات‌‏‫، ۱۳۸۸.‬‬‬

» کتابناکهای مرتبط:
اینگرید برگمن : داستان زندگی من
گوزن سیاه سخن می گوید
عظیم تر از یک زندگی

نسخه ها
4 / 5
با 39 رای
امتیاز دهید
5 4 3 2 1


دیدگاه‌ها: 6
۱۳۹۲/۰۲/۱۷


پاسخنگارش دیدگاه
rkherad
Member
بابا داغونه. حیف من که دانلودش کردم. کتابناک لطفا علاوه بر کنترل محتوا ، کیفیت رو هم در نظر بگیر. اینو نمیشه بش نگاه کرد.
نقل قول  
mazizatan
Member
خلاصه کتاب بازخوانی تاریخ حزب توده ومواضع وحرکات آن در ارتباط با کودتای بیست وهشت مرداد از دید حزب توده ویا دقیقتر یکی از اعضای این حزب.برای شناخت اوضاع واحوال آن زمان خواندنش خوب است.البته اگر کنجکاو باشی.
نقل قول  
gordafaridl
Member
نقل قول از 1amirbahador:
کیفیتش خیلی بده.

وا کجاش بده؟؟؟
کیفیت بد ندیدین به این می گین بد
کتابناک ممنون
نقل قول  
1amirbahador
Member
کیفیتش خیلی بده.
نقل قول  
rihan
Member
کیانوری نوه ی شیخ فضل اله نوری است. کیانوری از رده های بالای حزب توده بوده.
نقل قول  
1amirbahador
Member
دو خط بنویسید بدونیم راجع به چیه.
نقل قول  

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.


Powered by You