با توجه به وضعیت مالکیت حقوقی این اثر، امکان دانلود آن وجود ندارد. اگر شما صاحب حقوق مادی این کتاب هستید، می‌توانید اجازه نشر رایگان نسخه الکترونیکی آن را به ما بدهید یا آن را از طریق کتابناک به فروش برسانید.
برای اطلاعات بیشتر صفحه «شرایط و قوانین فروش» را مطالعه کنید.

مامان و معنی زندگی

مامان و معنی زندگی

نویسنده:
کتاب مامان و معنی زندگی دستاورد تجربه‌ی شخصی و حرفه‌ای نویسنده‌ای توانا و روان‌درمانگری چیره‌دست است.
دکتر اروین یالوم استاد روانپزشکی دانشگاه استنفورد، نویسنده‌ی رمان وقتی نیچه گریست و درسنامه‌ی معتبر روان‌درمانی اگزیستانسیال، این بار نیز شخصیت‌هایی به‌یاد‌ماندنی را به ما معرفی می‌کند. در نقبی که به رؤیاها و افکارش زده، به پائولا می‌رسیم که معرف یالوم به مرگ است و به استراق‌سمع میرنا که معنایی جدید به رازداری می‌بخشد؛ به ماگنولیا برمی‌خوریم که یالوم در تکاپوست تا از غم برهاندش و همزمان آرزو دارد غصه‌های دل خود را بر دامان فراخش بریزد و به مامان بدقلقی که از یک سو با مهر مادری و از سوی دیگر با مخالفت و عدم تأیید، پسرش را بیچاره و نفس‌بُر کرده است.
این کتاب شگفتی‌های موجود در قلب رابطه‌ی درمانی را می‌کاود و رویارویی نویسنده و بیمارانش را با ژرف‌ترین چالش‌های زندگی آشکار می‌سازد.
در داستان مامان و معنی زندگی، وابستگی فرزندی را به مادر متوفی او نشان می دهد. مادر ی که در زمان حیاتش نه تنها پسرش به او افتخار نمی کرد بلکه باعث خجالت او می شد و به قول پسر، سال ها در خصومتی مداوم با او زندگی می کرد و عجیب این که، حالا بعد از مرگ مادر، در رویایی که 10 سال بعد از مرگ او میبیند تأیید و نظر مادرش را در مورد خود می خواهد...بعد از رویا از خود می پرسد آیا ممکن است من تمام عمرم در پی تأیید مادرم بوده باشم؟
یالوم به این نتیجه می رسد که کودکانی که در خانواده های ناکارآمد رشد می کنند، اغلب به سختی از آنها جدا می شوند، در حالی که کودکان والدین خوب و مهربان، با تعارض کمتری از آنها فاصله می گیرند. اصلاً مگر یکی از وظایف والدین قادر ساختن کودک به ترک خانه نیست؟
یالوم در این داستان کوتاه به خوبی نشان می دهد که همه در پشت داستان به ظاهر خشک و خشنشان واقعیتهایی به وسعت یک عمر دارند که اگر بدون قضاوت بررسی شوند مشکلات اطرافیان هم با آنها حل می شود.
پسر داستان که حالا مرد بالغی است بعد از مرور بدون قضاوت زندگی خود و مادرش، تازه مادر و علت رفتارهای او را درک می کند. به او می گوید:" مامان ما باید از هم جدا بشیم، ما نباید همدیگر رو به زنجیر بکشیم...در اصل هر آدمی تو دنیا تنهاست و باید با این مسئله روبه رو بشه چون به صلاح خودشه و انسان شدن این جوریه...استقلال یافتنه! "

«اروین یالوم باز هم مبهوتمان کرده است. سرزندگی، فصاحت، خرد، شجاعت و توان گوش دادن و آموختنی که از این کتاب می‌تراود، آن را ماندگار می‌سازد.»
دکتر لستون هاونز (استاد روانپزشکی دانشکده‌ی پزشکی هاروارد و بیمارستان کمبریج)


«یالوم بر خلاف بیشتر روان‌درمانگران، می‌تواند قصه بگوید و چنان خوب از عهده‌ی این کار برآید که به‌راحتی فراموش کنی آنچه می‌خوانی، چکیده‌ی هفته‌ها، ماه‌ها و حتی سال‌ها کار ِروان‌درمانی است. . . . و یالوم صراحت و سبک‌و‌سیاقی رشک‌انگیز در این کار دارد.»
ضمیمه‌ی ادبی تایمز (لندن)


حق تکثیر :
تهران: نشر قطره‏‫، ۱۳۸۹

» کتابناکهای مرتبط:
عشق و اراده
اگر به یک هیولا تبدیل شوی
شناخت انسان و سلامتی

نسخه ها
4.5 / 5
با 51 رای
امتیاز دهید
5 4 3 2 1


دیدگاه‌ها: 9
۱۳۹۲/۰۱/۲۵


پاسخنگارش دیدگاه
لینک واسه دانلود کتاب بذار
نقل قول  
elissamom
Member
کتاب های یالوم فوق العاده هستند .
نقل قول  
ناناتا
Member

کلیپی زیبای Thank you mom از المپیک لندن برای نمایش
مقام مادر


http://bit.ly/10DErnl

تقدیم به ماداران جهان به ویژه مادران ایران زمین
نقل قول  
hanieh
مدير ارشد
نقل قول از ketabkhaneh2012:
مگه چند بار یک کتاب رو توی سایت آپلود می کنند. این کتاب قبلاض هم توی سایت قرار گرفته

دوست عزیز لطف می کنید لینک تکراری کتاب رو بذارید؟ چون این کتاب رو هم سرچ کردم، ندیدم. ممنون
نقل قول  
22hadis
Member
کتابهای اروین یالوم فوق العاده است.. مخصوصا برای کسانی که میخواهند در روانشناسی وارد حوزه ی درمانی شوند .
با تشکر از اپلود کننده ی گرامی
نقل قول  
Btaraf
Pro Member
خدایا
کاش یه چیز دیگه ازت می خواستم
نقل قول  
مگه چند بار یک کتاب رو توی سایت آپلود می کنند. این کتاب قبلاض هم توی سایت قرار گرفته
نقل قول  
faketab
Member
سپاس فراوان از جناب khar tu khar بخاطر آپلود این کتاب و کیفیت بسیار بالای آن، کاملا حس کتابخونی را القا میکنه
کتاب بسیار زیباییست با ترجمه عالی دکتر سپیده حبیب،نکات زیادی در این کتاب هست اما نکته جالب توجه برای من شخصیتهای زنان این کتاب بود و اینکه یالوم بخوبی به آن پرداخته است
نقل قول  
rain_rainy71
Pro Member


متشکرم دوست گرامی khar tu khar

قبل از خوندن کتاب باید بگم بدون مامان، زندگی ی آغاز نمیشود تا بشه معنی پیدا کرد.............
نقل قول  

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.


Powered by You