با توجه به وضعیت مالکیت حقوقی این اثر، امکان دانلود آن وجود ندارد. اگر شما صاحب حقوق مادی این کتاب هستید، می‌توانید اجازه نشر رایگان نسخه الکترونیکی آن را به ما بدهید یا آن را از طریق کتابناک به فروش برسانید.
برای اطلاعات بیشتر صفحه «شرایط و قوانین فروش» را مطالعه کنید.

سایه های غار

سایه های غار

شهریار مندنی پور در سال 1335 در شیراز متولد شد . وی نویسنده ای تجربه گراست که از امکانات زبان و فرم برای تأویل تازه ای از واقعیت ، استفاده می کند . او با توجهی جدی به نثر و کارکردهای گوناگون آن ، ساختار داستان هایش را پی می ریزد و می کوشد به فرم و لحنی متناسب با مضمون دست یابد . وی علاوه بر نویسندگی به روزنامه نگاری هم مشغول است و سردبیری مجله ی ادبی-هنری " عصر پنجشنبه " را به عهده دارد و در حال حاضر به خاطر سفری مطالعاتی در خارج از ایران به سر می برد .
سایه های غار نخستین مجموعه داستانی یی است که قریب هفده سال پیش از مندنی پور منتشر شد. این مجموعه ، کاری تمرینی است که ردپای تجربه گرایی درآن به چشم می خورد. نه فقط به این دلیل که سایه های غار نخستین مجموعه داستان منتشره مندنی پور است ، بلکه به این خاطر که تلاش نویسنده در خلق شخصیت های متفاوت با آنچه در ادبیات غالب داستانی جاری است و تمهید شگردهای منطبق با اصول داستان های جهانی ، داستان هایی شسته رفته و البته بی خطر را سبب شده است . هر چند که مندنی پور در این کتاب در خلق شخصیت هایی نظیر آقای فرزانه چندان ناموفق نیست اما کوشش های او در جهت ارایه نثری متفاوت به هیچوجه قابل قبول نیست . یعنی براستی پیرمرد در حالتی که انگار دچار وحشت بزرگی بوده ، یافته آمده ? و بالاخره ، دست های او، آیا به صورت ممانعت و چشم هایش با ناباوری یا باور شهریار مندنی پور نویسنده یی حرفه یی است و هیچ تردیدی در این واقعیت نیست . او استعداد قابل توجهی هم در ایجاد موقعیت های بکر داستانی داردامادغدغه های روشنفکرانه اش اجازه نمی دهد که او راحت داستان بنویسد.

حق تکثیر:
ت‍ه‍ران‌: ن‍ش‍ر ه‍م‍راه‌، ۱۳۸۰

» کتابناکهای مرتبط:
کلیدر (جلد 6)
طاعون
مثل همیشه نیست

نسخه ها
4 / 5
با 21 رای
امتیاز دهید
5 4 3 2 1


دیدگاه‌ها: 0
۱۳۹۱/۰۷/۱۸


پاسخنگارش دیدگاه
دیدگاهی درج نشده؛ شما نخستین نگارنده باشید.

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.


Powered by You