Hiweb

با توجه به وضعیت مالکیت حقوقی این اثر، امکان دانلود آن وجود ندارد. اگر شما صاحب حقوق مادی این کتاب هستید، می‌توانید اجازه نشر رایگان نسخه الکترونیکی آن را به ما بدهید یا آن را از طریق کتابناک به فروش برسانید.
برای اطلاعات بیشتر صفحه «شرایط و قوانین فروش» را مطالعه کنید.

زن چیست ، مرد کیست

زن چیست ، مرد کیست

گزیده ای از کتاب :
موضوع تفاوت های اساسی سیستم مغزی دو جنس مرد و زن، کاملا مشهود و بارز است. مى توانم با نوک پنجه، به آرامى از کنار آن بگذرم، ولى فکر مى کنم شما هم مایلید بدانید نظریه ی این کتاب بر چه پایه اى طراحى شده است. خوب در این کتاب آمده است: سیستم مغزی زنان عمدتا به موضوع همدلى و همدردی، به شدت حساس است. سیستم مغزی مردان عمدتا نسبت به درک و ساخت نظام و سیستم، بسیار حساس است. امیدوارم در پایان این کتاب بتوانیم شما را نیز قانع کنم که این نظریه، صحیح است و از آن حمایت کنید. ولى مطمئنم که عده ای از خوانندگان، با مطالعه ی حتى اولین صفحه از این کتاب، کمى هوشیارمى شوند و احساس خطر مى کنند. آیا این نظریه، برای آن دسته افرادی که از تفاوتهای موجود و تمایزاتى که در جوامع، میان زن و مرد قائل مى شوند، شکایت دارند، مفید خواهد بود؟
درباره کتاب :
کیمورا معتقد است که برای تعریف زن و مرد، مى توان از دو بعد کاملا مجزا استفاده کرد: 1- «زبان» که زنان در آن اولویت دارند. 2- «توانایی هاى فضایی» که مردان در آن مهارت دارند. البته من قصد ندارم اهمیت زبان و توانایى هایى که در تعریف میان دو جنس زن و مرد مى باشد، را منکر شوم ولى بر این باور هستم که دو مورد از قلم افتاده است که عبارتند از همدلى و ساماندهى کردن. بعلاوه مهارت زبان در زنان ممکن است به علت توانایى فراوان آنان در حس همدلى و دلجویى کردن باشد و توانایى فضایى مردان ممکن است تنها یک مثال واضح از قدرت سازماندهى آنها باشد.

حق تکثیر :
ت‍ه‍ران‌ : نشر پ‍ل‌ ‏‫‏‏‏، ۱۳۸۴.

» کتابناکهای مرتبط:
شوآن فالون
شرحی کوتاه درباره روانکاوی
جایگاه روشهای تنبیه در تعلیم و تربیت

نسخه ها
4.4 / 5
با 25 رای
امتیاز دهید
5 4 3 2 1


دیدگاه‌ها: 5
۱۳۹۱/۰۶/۲۶


پاسخنگارش دیدگاه
من وقتی زنم

که تو باور داشته باشی مردی ...

انسان بودن را باید آموخت

جنسیت معنا ندارد
نقل قول  


سلام.خسته نباشید....

این دیدگاه در تاریخ 1392/04/01 توسط گیلدخت ویرایش شده است

نقل قول  
من هم با راین موافقم به نظرم در نام کتاب باید دقت میشد چون قبل از خوندن کتاب در ذهن من نسبت به کتاب و نگاهش به زن برداشتی شکل میگیره که باعث میشه علاقه ای به خوندنش نداشته باشم.
نقل قول  
sagaro
Publisher
دوست گرامی rain_rainy71
درود بر شما ، فکر میکنم منظور از چیست در اینجا چیستی و چگونگی است و کیست ،هویت فردی. شاید هم برداشتم اشتباه باشد.
نقل قول  
rain_rainy71
Pro Member


با تشکر از دوست گرامی sagaro

قبل از اینکه کتاب را بخونم میخواستم یک ایراد نه چندان کوچولو از نویسنده کتاب گرفته باشم اینکه بجای زن چیست میتوانست زن کیست را بنویسد.
اینجوری ارزش وجودی <<زن چیست >> زن کاسته میشود.
نقل قول  

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.


Powered by You