رسته‌ها
با توجه به وضعیت مالکیت حقوقی این اثر، امکان دانلود آن وجود ندارد. اگر شما صاحب حقوق مادی این کتاب هستید، می‌توانید اجازه نشر رایگان نسخه الکترونیکی آن را به ما بدهید یا آن را از طریق کتابناک به فروش برسانید.
برای اطلاعات بیشتر صفحه «شرایط و قوانین فروش» را مطالعه کنید.

ش‍اه‌ ع‍ب‍اس‌: ش‍اه‍ی‌ ک‍ه‌ م‍ی‌خ‍واس‍ت‌، م‍ی‌دان‍س‍ت‌ و م‍ی‌ت‍وان‍س‍ت‌

ش‍اه‌ ع‍ب‍اس‌: ش‍اه‍ی‌ ک‍ه‌ م‍ی‌خ‍واس‍ت‌، م‍ی‌دان‍س‍ت‌ و م‍ی‌ت‍وان‍س‍ت‌
امتیاز دهید
5 / 4.4
با 35 رای
نویسنده:
امتیاز دهید
5 / 4.4
با 35 رای
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.
khar tu khar
آپلود شده توسط: khar tu khar
۱۳۹۱/۱۱/۲۲
اطلاعات نسخه الکترونیکی
درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی ش‍اه‌ ع‍ب‍اس‌: ش‍اه‍ی‌ ک‍ه‌ م‍ی‌خ‍واس‍ت‌، م‍ی‌دان‍س‍ت‌ و م‍ی‌ت‍وان‍س‍ت‌

تعداد دیدگاه‌ها:
3
طبق نامه‌های شاه عباس و اروپاییان، آنها تعهد کرده بودند که در حمله به عثمانی، شاه عباس را یاری کنند، اما این اتفاق هیچ گاه رخ نداد نامه محرمانه پادری پل سیمون در رمضان ۱۰۱۶ق در باره قدرت شاه عباس بزرگ: قدرت شاه ایران به درجه‌ای رسیده است که وقتی دو سال قبل (۱۰۱۴ق) بر دژهای عثمانی در نزدیکی تبریز هجوم برد، سرداران ترک به قدری از او هراسان بودند که حتی یک سرباز برای مقابله با وی نفرستادند. اکنون متصرفات وی به مراتب زیادتر از سرزمین‌هایی است که نیاکانش از کف داده بودند... اگر این شاه نیرومند به دریای مدیترانه یا قسطنطنیه نزدیک شود، ممکن است وجودش برای کلیسای مقدس ما در حکم دومین تازیانه‌ی خدا باشد.
خدای مهربان پرورنده آدمیان بر این عالم خاکی و ورای آن است. در کتاب آسمانی آمده است: "تلک الایام نداولها بین الناس" . حیطه هر قوم چه از نظر مکانی چه از نظر زمانی با اراده الهی معین می شود. اگر ایرانیان در مقطعی عثمانی را به شرق مشغول داشتند و غرب نگرانی کمتری از جانب عثمانی می داشته است, این نیز بخشی از طرح الهی برای آن مقطع زمانی و مکانی بوده است. هیچگاه در این دنیای خاکی قدرتی که بر همگی آن حکومت داشته باشد (به جز از خود خدای قادر) وجود نداشته و نخواهد داشت.
ادوارد براون در کتاب تاریخ ادبیات ایران جلد چهارم می گوید : « اگر ایرانیها نبودند ( منظورش ایرانیهای زمان شاه عباس کبیر هست ) ترکان عثمانی ما را ( اروپاییان را ) محو و نابود می کردند » .....
افزودن نسخه جدید
انتخاب فایل
comment_comments_for_the_file