رسته‌ها
طاعون ارغوانی
امتیاز دهید
5 / 4.4
با 27 رای
نویسنده:
مترجم:
محمد مجلسی
امتیاز دهید
5 / 4.4
با 27 رای
✔️ این کتاب متشکل از پنج داستان کوتاه است که جداگانه منتشر شده‌اند و مترجم در این کتاب آن‌ها را گرد هم آورده است. فصل مشترک این پنج داستان آن است که در آن‌ها لندن فردا را تیره و تار روایت می‌کند. فردایی غم‌انگیز که در آن نابرابری‌های اجتماعی افزایش می‌یابد، طبقه‌ی مسلط بیشتر نیرو می‌گیرد و محرومان به دوران محنت‌بار بردگی باز می‌گردند. به نظر او عجایب و معجزات علم و صنعت تنها در روساخت جامعه اثر می‌گذارد، حال آن که اصل و زیربنا در چگونگی مناسبات اجتماعی است. شاید این کتاب یکی از بدبینانه‌ترین کتاب‌های علمی‌تخیلی از نظر نگاه به آینده باشد.
در همه‌ی داستان‌ها فضای تیره و ماتم‌زده‌ی خاصی وجود دارد. دانشمندان دیوانه با اختراعات مخرب در پی نابودی جهان هستند. رفتار نامناسب اطرافیان و فشار افکار عمومی و رسانه‌ها، تصرف غیرقابل کنترل دنیا توسط کشورهای شرقی و جنایات دانشمندان آمریکایی با استفاده از سلاح‌های مخرب بیولوژیکی، اختلاف شدید بین ارباب و رعیت، همه و همه در داستان‌های این کتاب نمایان است. البته به نظر می‌رسد لندن، خوش‌بینانه زمانی بسیار دور را برای وقوع وضعیت فاجعه‌باری که در داستان‌هایش حاکم است، پیش‌بینی کرده است؛ چرا که این داستان خیالی در زمان حاضر رنگ واقعیت به خود گرفته است.
«طاعون ارغوانی» طولانی‌ترین داستان این مجموعه است که نویسنده بیشترین تمرکز خود را معطوف آن کرده است. این داستان در اصل مستقلاً در سال 1912 جداگانه در مجله‌ی لندن به چاپ رسید؛ در حالی که سایر داستان‌های این مجموعه واقعاً کوتاه هستند.
بیشتر
اطلاعات نسخه الکترونیکی
تعداد صفحات:
170
فرمت:
PDF
آپلود شده توسط:
khar tu khar
khar tu khar
۱۳۹۱/۱۰/۰۳

کتاب‌های مرتبط

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی طاعون ارغوانی

تعداد دیدگاه‌ها:
4
(!)(!)(!)(!)(!)(!)(!)(!)(!)
این کتاب از چند داستان کوتاه تشکیل شده است
که یکی از داستان ها به نام طاعون ارغوانی(بنفش هم ترجمه کردن):-(:-(:-(:-(:-(
دوست عزیز لینکی که دادید خرابه متاسفانه
جک لندن نویسنده ای بزرگ و خودساخته است و فقط در دو کتابش "ولگردستاره ها" و "طاعون ارغوانی" روی به داستانهای تخیلی آورده و الحق هر دو کتاب جذاب و خواندنی است. با تشکر از بارگذاری این کتاب.
:-)
متشکرم دوست گرامی khar tu khar بابت آپلود کردن و توضیحاتی که در باره این نویسنده بزرگ داده اید.8-)
این کتاب شامل چند داستانه که بلندترینش << طاعون ارغوانی >> است.
طاعون ارغوانی
عضو نیستید؟ ثبت نام در کتابناک