رسته‌ها
با توجه به وضعیت مالکیت حقوقی این اثر، امکان دانلود آن وجود ندارد. اگر شما صاحب حقوق مادی این کتاب هستید، می‌توانید اجازه نشر رایگان نسخه الکترونیکی آن را به ما بدهید یا آن را از طریق کتابناک به فروش برسانید.
برای اطلاعات بیشتر صفحه «شرایط و قوانین فروش» را مطالعه کنید.
بابا لنگ دراز
امتیاز دهید
5 / 4.7
با 1025 رای
نویسنده:
مترجم:
مریم نیری‌
امتیاز دهید
5 / 4.7
با 1025 رای
✔️ در داستان جذاب بابا لنگ دراز اثر جاودان جین وبستر، قهرمان داستان کودکی باهوش، مهربان و دوست داشتنی به نام جودی ابوت است که به کمک فرد خیری که از او فقط سایه ای با پاهای دراز در ذهن دارد از نوانخانه پر درد و غم رها می شود و حتی به دانشکده راه می یابد. او در دانشکده دوستان خوبی مثل سالی و جولیا پیدا میکند و در آخر به هویت بابای محبوبش -بابا لنگ دراز- پی می برد...

جین وبستر ”بابا لنگ‌دراز“ را در سال ۱۹۱۲ نوشت، داستانی که هم به مرز پرفروش‌ترین کتاب‌ها رسید و هم براساس آن فیلمی ساخته شد که این فیلم مورد استقبال بسیار قرار گرفت. چند سال پیش نیز یک شرکت ساخت کارتون، کارتون بابا لنگ‌دراز را ساخت که در اکثر کشورهای دنیا پخش شد و کودکان و نوجوانان با شور فراوان به تماشای این کارتون جذاب می‌نشستند.
بیشتر
اطلاعات نسخه الکترونیکی
آپلود شده توسط:
قاصدك
قاصدك
1388/06/13

کتاب‌های مرتبط

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی بابا لنگ دراز

تعداد دیدگاه‌ها:
128
جودی عزیزم ..مانند تو در این سرزمین ها چه شرق و چه غرب زیاد است
کاش ژان اسمیت ها هم زیاد بودند
قبلا می توانستم دختری بی‌فکر و بی‌خیال و آسوده باشم، چون چیز ارزشمندی نداشتم که از دست بدهم! ولی حالا تا آخر عمر یک نگرانی بزرگ خواهم داشت و هر وقت که تو از من دور باشی به همه‌ی اتومبیل‌هایی فکر می‌‌کنم که ممکن است تو را زیر بگیرند یا همه‌ی تخته‌های اعلامیه‌ای که ممکن است روی سرت بیفتد و یا همه‌ی میکروب‌های وحشتناکی که ممکن است بخوری ... آرامش خیالم تا ابد از بین رفته است!
بابالنگ دراز ازاون کتابهایی که توهرسنی بخونیش یه چیز تازه وجالب ازش درک میکنی وهروقت بخونی دلت میخواد به دوران بچگی برگردی وتموم شیطونیهای اون دوران تکرار کنی بعدسرشوق میای و. ..
بابا لنگ دراز عزیز
خیلی مشکل است آدم بخواهد تمام وقت مراقب خودش باشد،
تا آنچه احساس می کند نگوید !

پ.ن 1:
{چقدر جودی راست میگه;-)....سخته واقعا....اما مشکل تر وقتیه ک با هزار دردسر خودتو نگه میداری و اون لحظه ی خاص چیزی نمیگی و یه وقت دیگه، یهو از دهنت میپره....اونم ب بدترین و فکر نشده ترین شکل ممکن....ی فکر ب همون شکل خام تو ذهنت!!! و وااااای چ فاجعه ای پیش میاد وقتی این خامیجات مثل دیوانه های افسار گسیخته از زندان ذهن ب دروازه ی زبان میرسه}
پ.ن 2:
و چقدر خوبن آدمایی ک اون لحظه رو درک میکنن و آدم میتونه در کنارشون "خودش" باشه...بی هیچ ترسی از رنجیدن یا سرزنش.
.
بابا لنگ دراز عزیــــــــــزم
بعضی آدم ها را نمیشــــــــــود داشت
فقط میشود یک جور خاااصــــــــــی دوستشان داشت
بعضی آدم ها اصلا برای این نیستند
که برای تو باشند یا تو برای آن ها...
اصلا به آخرش فکر نمی کنی
آنها برای اینند که دوستشــــــــــان بداری!
آن هم نه دوست داشتن معمولی نه حتی عشق
یک جور خاصی دوست داشتن که اصلا هم کم نیست
این آدم ها حتی وقتی که دیگر نیستند هم
در کنج دلت تا ابد یه جور خــــــــــاص دوست داشته خواهند شد...
*جودی ابوت
جودی عزیزم!...
ما به اندازه خاطرات خوشی که از دیگران داریم آنها را دوست داریم و به آنها وابسته می شویم و هر چه خاطرات خوشمان از شخصی بیشتر باشد علاقه و وابستگی ما بیشتر می شود.
پس هر کسی را که بیشتر دوست داریم و می خواهیم بیشتر دوستمان بدارد باید برایش خاطرات خوش زیادی بسازیم تا بتوانیم در دلش ثبت شویم.....
دوستدار تو :بابا لنگ دراز منم یه بابا لنگ دراز دارم عاشقم! البته او حامی احساسی منه و با شعراش دیوونم کرده! بابا لنگ دراز عزیز ممنونم!
[quote='قنوتMiss FrozenMiss Frozenoramahasti amirifelora ahmadierahred flowermiss biebermahi_mooli']
خوش به حالت ما که ندیدیم آخرشو هیچ وقت!از وسط قصه برنامه رو عوض می کردن و به جاش قصه های کهن و پسر شجاع و ....پخش می کردن!با اون همه ذوق برا دیدن ادامه کارتون همیشه تو جاهای حساس به در بسته می خوردیم!درسته خیلی درد داشت اما یادش بخیر!!!!!اما اگه اون موقع سانسور نمیکردن الان هیشکی نمیومد بخوندش![/quote]
یه ترفند برای بالا بردن آمار کتابخونی کشور بوده:D
ضربه ای که آخر این رمان به آدم وارد می شه واقعاً بی نظیر و استثنائیه.
اصلاً آدم باورش نمی شه.:O:O:O
بابا لنگ دراز
عضو نیستید؟ ثبت نام در کتابناک