با توجه به وضعیت مالکیت حقوقی این اثر، امکان دانلود آن وجود ندارد. اگر شما صاحب حقوق مادی این کتاب هستید، می‌توانید اجازه نشر رایگان نسخه الکترونیکی آن را به ما بدهید یا آن را از طریق کتابناک به فروش برسانید.
برای اطلاعات بیشتر صفحه «شرایط و قوانین فروش» را مطالعه کنید.

مروری در تاریخ انقلاب روسیه

نویسنده:
پزشکزاد در سال ۱۳۰۶ خورشیدی با اصلیت بهبهانی در تهران زاده شد.وی پس از تحصیل در ایران و فرانسه در رشتهٔ حقوق دانش‌آموخته شد و به مدت پنج سال در ایران به قضاوت در دادگستری مشغول بود. پس از آن به خدمت در وزارت خارجه ادامه داد و آخرین سمتش مدیرکل روابط فرهنگی بود.
وی کار نویسندگی را در اوایل دههٔ ۳۰ با نوشتن داستان‌های کوتاه برای مجلات و ترجمهٔ آثار ولتر، مولیر و چند رمان تاریخی آغاز کرد.
پزشکزاد در باره بیوگرافی خودش به طور خلاصه می گوید: از پدری پزشک و مادری معلم به دنیا اومدم. تحصیلات ابتدایی و متوسطه در تهران و تحصیلات عالیه رو در فرانسه در رشته حقوق گذروندم. بعد از فارغ التحصیلی به استخدام وزارت امور خارجه در اومدم و به عنوان دیپلمات تا انقلاب در اونجا کار کردم. بعد از انقلاب از کار اخراج شدم بطوری که حتی حقوق بازنشستگیم شامل حالم نشد. بعد از اون به فرانسه برگشتم و به کار روزنامه نگاری و قلم زنی و نوشتن اراجیف! مشغول شدم.
مولف در این کتاب, نخست تصویری از کشور روسیه بیش از آخرین ماه‌های انقلاب به دست می‌دهد که طی آن, عوامل و علل سرنگونی تزار و بروز ظهور انقلاب در روسیه بازگو می‌شود؛ به ویژه بی‌تدبیری و غرور نیکلای دوم آخرین تزار روسیه در دامن زدن به شعله‌های انقلاب به تفصیل بیان شده است. در پی آن, وقایع انقلاب از آغاز تا مرگ لنین و به قدرت رسیدن استالین تشریح می‌گردد. این مطالب با تصاویر سیاه و سپید از تزار و خانواده‌اش و دیگر شخصیت‌های سیاسی مورد بحث همراه است.

حق تکثیر: ت‍ه‍ران‌: ق‍طره‌، ۱۳۸۳

» کتابناکهای مرتبط:
روشنفکران و عالیجنابان خاکستری (جلد دوم)
Nazi Germany and the Arab World
جنگ ناشناخته: روایت آلمانی از جنگ جهانی دوم

نسخه ها
4.3 / 5
با 44 رای
امتیاز دهید
5 4 3 2 1


دیدگاه‌ها: 2
۱۳۹۱/۰۳/۲۳


پاسخنگارش دیدگاه
55667
Member
[u]متاسفانه کتاب های خوب .دانلود نمیشن چرا؟
نقل قول  
kundera
فروشنده
سلام.
درباره انقلاب ایرلند کتابی ندارین؟
نقل قول  

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.


Powered by You