رسته‌ها
با توجه به وضعیت مالکیت حقوقی این اثر، امکان دانلود آن وجود ندارد. اگر شما صاحب حقوق مادی این کتاب هستید، می‌توانید اجازه نشر رایگان نسخه الکترونیکی آن را به ما بدهید یا آن را از طریق کتابناک به فروش برسانید.
برای اطلاعات بیشتر صفحه «شرایط و قوانین فروش» را مطالعه کنید.
فرانکنشتاین
امتیاز دهید
5 / 4.4
با 511 رای
نویسنده:
مترجم:
بهروز شادلو
امتیاز دهید
5 / 4.4
با 511 رای
فرانکنشتاین یا به تلفظ انگلیسی «فرَنکِنستاین» معروف‌ترین اثر نویسنده‌ی انگلیسی مری شلی است. ایده‌ی اولیه‌ی نوشتن این کتاب را لرد بایرون (۱۸۲۴-۱۷۸۸) شاعر رمانتیک انگلیسی و از دوستان خانواده‌ی شری‌ها پیشنهاد کرد. فرانکنشتاین اولین بار در سال ۱۸۱۸ منتشر شد. تاثیر این داستان به حدی بود که این کلمه به صورت مدخلی در فرهنگ لغات درآمده‌است. در داستان، فرانکنشتاین سازنده‌ی موجود است و مخلوق هیولا است. هیولا فقط هیولا است و هیچ اسمی ندارد، اما به مرور زمان آن هیولا به نام خالق خویش به فرانکنشتاین معروف شده‌است. شکل صحیح‌تر دیگری که رواج یافته‌است «هیولای فرانکنشتاین» است.

در فرانکنشتان نویسنده از بسیاری از عناصر و فضاهای ترسناک ان روزگار به خوبی استفاده کرده است با این همه فرانکنشتان یک رمان دلهره اور معمولی نیست و شاید راز ماندگاری ان در همین نکته باشد شاهکار مری شلی در واقع این بود که برای نخستین بار علم را با داستان های ترسناک آشتی داد به زبان دیگر برای اولین بار با خلق هیولایی که محصول علم بود و نیز با استفاده از مجهولات علمی نوع ادبی جدید ( رمانتیک ترسناک علمی ) را به وجود آورد.
بیشتر
اطلاعات نسخه الکترونیکی
آپلود شده توسط:
emperorhesam
emperorhesam
۱۳۸۸/۰۵/۰۵

کتاب‌های مرتبط

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی فرانکنشتاین

تعداد دیدگاه‌ها:
179
[quote='exorcism']یه کارتونم طبق همسن کتاب ساختن اسمش سگ فرانکشتاینه خخخ باحاله اونم فرانکشتاین سگشو با برق زنده میکنه[/quote]
بله من اونو دیدم خیلی باحاله
فیلمشو وست دارم این هم خوب بود ممنون;-(;-(;-(
روایت این داستان منو یاد داستان معروف دل سگ از میخائیل بولگاکوف میندازه!
در هر دو داستان مخلوق عجیب تمام امیدها و آرزوهای خالقشو بر باد میده!
در کتاب The Ascent of Humanity چارلز ایزنستاین از این اثر جاویدان یاد میکند و مخلوق فرانکنستاین را که به صورت metaphor به تکنولوژی اشاره میکند را به عنوان پیش نمایی از سرانجام افراط بشر یاد کرده است. اکثر اختراعات بشر به همان شیوه " مخلوق فرانکنستاین " پای به عرصه وجود نهادند. انگیخته از یک خواهش خودخواهانه و متکبرانه به اصطلاح مخترعان دور تا دور ما پر شد از جلوه های گوناگون تکنولوژی که به طرز کنایه آمیزی نه تنها باعث آسایش و خوشبختی بشر نشدند بلکه زندگی بشر و بقیه موجودات را نیز به ورطه نیستی و انقراض کشانیده اند. ماشین آلاتی که قرار بود کار انسان را در کارخانه ها راحت تر کنند امروز انسان را به شکل یک برده دراورده اند و اپراتور ماشین مذبوحانه جان میکند تا همپای ماشین کار کند و کام سیری ناپذیر ماشین و کارخانه دار را پر کند. شبیه این صحنه در شاهکار چاپلین فیلم عصر جدید هم مشاهده میشود که کارگر کارخانه باید با سرعت وصف ناپذیری روی نوار نقاله کار کند و اخر سر هم عقب میماند. در فرنکنستاین میخوانیم که مخلوق به فرنکنستاین که قصد حمله به او دارد میگوید" فراموش نکن که من از تو قوی ترم و سریع تر. این همان شیوه ای است که تو مرا خلق کردی"
کتاب خوبیه ایده ای جالب و گیرا داره متن ساده یک دست و گیرایی داره ولی در کل به اندازه ی معروفیتش و اسمش رمان بزرگ و خوبی نیست بنظرم!
یه کارتونم طبق همسن کتاب ساختن اسمش سگ فرانکشتاینه خخخ باحاله اونم فرانکشتاین سگشو با برق زنده میکنه
یکی از کتابایی بود که خیلی ازشون خوشم اومد به نطر من یکمی شبیه نبر باشیاطین دارن شانه پیشنهاد میدم هرکی این کتاب رو نخونده بخوندش
من اولین بار داشتم فیلمشو میدیم که وسطاش برق رفت.دیگه هم تکرارشو نشون نداد!:))
منم رفتم کتابشو خریدم و نصف آخرشو از رو کتاب خوندم !!:))
فرانکنشتاین
عضو نیستید؟ ثبت نام در کتابناک