رسته‌ها
اسپارتاکوس
امتیاز دهید
5 / 4.1
با 7 رای
امتیاز دهید
5 / 4.1
با 7 رای
از متن کتاب:
در نیمه ماه مارس که آغاز بهار است، جاده ای که از شهر جاوید (یعنی رم) به سوی شهر کوچک ولی زیبای «کاپو» واقع در جنوب شرقی منطقه «روم» می رفت، برای عبور گشوده شد و با این که حکومت روم اعلام کرد که عبور از جاده مزبور بی خطر است در روزهای اول، بعد از گشایش جاده، مسافرین آن کم بود. هنگامی که سر گذشت ما شروع می شود یعنی در سال هفتاد و نه قبل از میلاد مسیح، مدت چهار سال بود که در هیچ یک از جاده های کاپو امنیت وجود نداشت و پیوسته مسافرین بدون این که دچار مزاحمت شوند از آن راه می گذشتند، در صورتی که جاده دیگر این طور نبود و مسافرین و کارکنان حمل و نقل دچار مزاحمت می شدند ولی جاده ای که از روم به کاپو می رفت نیز ناامن شد و حکومت روم آن را بست تا اینکه در نیمه ماه مارس سال ۷۹ قبل از میلاد مسیح به طوری که گفتیم آن را گشود.
در قدیم می گفتند که وضع روم مربوط است به وضع جاده های آن و اگر در جاده ها امنیت حکمفرما و بازار چهار پاداران و مهمانخانه چی ها رایج باشد، در روم نیز امنیت و رواج حکمفرماست و این گفته درست بود...
بیشتر
اطلاعات نسخه الکترونیکی
تعداد صفحات:
376
فرمت:
PDF
آپلود شده توسط:
shahroozsam
shahroozsam
1403/02/31

کتاب‌های مرتبط

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی اسپارتاکوس

تعداد دیدگاه‌ها:
1
بخشی از تاریخ پر نلاطم بشر، برده‌داری و تبعات روابط ظالمانه آن هنوز بر روح و روان بشر سنگینی می‌کند. این کتاب نمونه‌ای عالی از قیام‌های ضد برده‌داری می‌باشد.
PDF
10 مگابایت
اسپارتاکوس
عضو نیستید؟
ثبت نام در کتابناک