رسته‌ها
وضعیت حق تکثیر و مالکیت حقوقی این کتاب مشخص نیست؛ بنابراین امکان دانلود آن وجود ندارد. اگر در این باره اطلاعاتی دارید، با ما تماس بگیرید. همچنین در صورتی که شما نسبت به این اثر محق هستید، می‌توانید اجازه انتشار تمام یا بخشی از نسخه الکترونیکی آن را به ما بدهید، یا آن را از طریق کتابناک به فروش برسانید.
برای اطلاعات بیشتر صفحه «فروش کتاب الکترونیکی» را در بخش راهنما مطالعه کنید.

امرگاه و آموریان: آمریکا در متون کهن پارسی

امرگاه و آموریان: آمریکا در متون کهن پارسی
امتیاز دهید
5 / 0
با 0 رای
امتیاز دهید
5 / 0
با 0 رای
گزارش آمریکا در متون کهن پارسی( کشورهای پنجم و ششم، از هفت کشور کهن ایرانی ) به همراه سفرنامه‌های نخستین کاشفان آمریکا، تاریخ دریانوردی ایرانیان و ارتباط فرهنگی بومیان آمریکا با سایر سایر ملل باستان

حدود پنج قرن است که اروپاییان خود را کاشفان سرزمین‌های آمریکا اعلام کرده‌اند. اما خوانندگان گرامی برای نخستین بار با اسناد و شواهدی در این کتاب در می‌یابد که سرزمینی به نام «آمریکا» حداقل از هزاران سال پیش در متون کهن ایرانی با نام‌‌های مشابه پدیدار بوده است. کتاب حاضر با رویکردی نوین و برای نخستین بار اثبات می‌کند که ایرانیان پیشرو از دیگر تمدن‌ها، به شیوه تقسیم بندی دقیق از کره زمین اشراف داشته و افزون بر قاره‌های آسیا، آفریقای شمالی و اروپا که در قدیم می‌شناختند و به آن ربع مسکون می‌گفتند، به وجود قاره‌های آمریکای امروزی، قاره‌های قطبی شمالی و جنوبی و بیشتر جزایر و اقیانوس‌های ناشناخته نیز آگاهی وسیعی داشته و از آن نقشه‌برداری کرده بودند. از این رو به نظر می‌رسد که اروپاییان با تکیه بر دانش‌های کهن و در دست داشتن نقشه‌های اسرارآمیز دریانوردان مسلمان و سایر اقوامی که آنان نیز از دانش‌های کهن ایرانی بهره برده بودند اقدام به کشف این قاره‌ها نموده باشند.
در کتب قدیم ایرانی به روشنی گزارش شده که هرگاه مناطق ایران در میانه روز باشد دو قاره در نیمه شبان قرار می‌گیرند که جز قاره‌های آمریکا نیست همچنین در متون قدیم پارسی از قاره بزرگی به نام «امر» در انتهای مشرق جهان نام برده شده که ساکنین این مناطق را «آموریان» ذکر کرده‌اند و مهاجران آموری تا «سیلی» یا «شیلی» مهاجرت نموده‌اند. پس آیا این واژه «امر»، «آموریان» و «شیلی» و واژگان مشابه دیگر مانند «امرغ»، «امرگاه»، «آمارگاه» و «مارگان» که حداقل از هزار سال پیش در متون ایرانی مطابق با موقعیت آمریکای فعلی عنوان شده به طور اتفاقی با نام آمریکایی امروز شبیه هستند؟ یا آنگونه که در این کتاب می‌خوانید اروپاییان برای انحصاری نمودن کشف این سرزمین‌ها نام‌های قدیم را از روی نقشه‌های کهن تغییر داده و به کاشفینی چون «آمریگو وسپوچی» نسبت داده‌اند. در این کتاب با سفرنامه‌های اروپایی‌ها و کاشفین اولیه آمریکا آشنا خواهید شد و میابید که چهره آمریگو وسپوچی به عنوان یک دریانورد از نظر خود اروپاییان معاصر وی مخدوش و بی اعتبار بوده است. همچنین پیوندهای غیرقابل انکار و مشابهت‌های فرهنگی و اجتماعی مابین بومیان آمریکا و سایر ملل در این کتاب آورده شده است که اثبات این موضوع است. در این کتاب نگاهی به تاریخ دریانوردی ایرانیان که در روزگاران باستان قاره‌ها را در نوردیده بود نیز انداخته شده است.
بیشتر
اطلاعات نسخه الکترونیکی
آپلود شده توسط:
hanieh
hanieh
1402/02/25

کتاب‌های مرتبط

پیوند دو اقیانوس
پیوند دو اقیانوس
3.7 امتیاز
از 3 رای
داستان مردم آمریکا - جلد 2
داستان مردم آمریکا - جلد 2
4.5 امتیاز
از 76 رای
داستان مردم آمریکا - جلد 1
داستان مردم آمریکا - جلد 1
4.6 امتیاز
از 77 رای
US History: History In The Making
US History: History In The Making
0 امتیاز
از 0 رای
تاریخ جهان برای خردسالان
تاریخ جهان برای خردسالان
4.6 امتیاز
از 14 رای
قهرمان آزادی
قهرمان آزادی
4.5 امتیاز
از 12 رای
درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی امرگاه و آموریان: آمریکا در متون کهن پارسی

تعداد دیدگاه‌ها:
0
دیدگاهی درج نشده؛ شما نخستین نگارنده باشید.
امرگاه و آموریان: آمریکا در متون کهن پارسی
عضو نیستید؟
ثبت نام در کتابناک