مثل من

مثل من

«داستانهای این مجموعه، نخستین بار با نام درخشنده حقدوست "بلقیس" در مطبوعات مختلف به چاپ رسید. دلیل چاپ داستانها با نام مستعار، در حقیقت نوعی زورآزمایی ادبی بود. میخواستم بدانم اگر اسمم بر سر کاری نباشد، آیا خود کار، ارزش انتشار دارد یا خیر. نتیجه بسیار رضایتبخش بود. پس از زمانی که خواستم داستانها در یک مجلد چاپ و منتشر کنم، تصمیم گرفتم نام خود را بر مجموعه داستانها بگذارم.»

پرتو نوری علا داستان "مثل من" را همراه با پنج داستان دیگر، گرچه با نام خود، بصورت مجموعه داستانی با همان نام منتشر کرده است، اما هنوز نام "درخشندۀ حقدوست" بر تارُکِ داستان، "مثل من"، حفظ شده است. همان شب، خواندن کتاب را تمام کردم. اما این جمله رهایم نمیکرد: "گویی رنج بردن تنها فضیلت او بود." وقتی که رنج جزء جداناپذیر زندگی است، زندگی چه میتواند باشد جز آمیختن تخیٌل و بافتن رؤیا با عریانی ی واقعیت ....
معماری و درونمایۀ داستان "مثل من" را چند گانگی ی شخصیت اصلی، گفتگو و جدال وجهی با وجوه دیگری از خود، از آغاز تا پایان تشکیل میدهد. سیر مارپیچی ی سفر به گذشته و کَند و کاو در روان تاریخ زنانۀ زندگی ی نویسنده، سنتز نابی را به وجود میآورد که تولد داستان "مثل من" است.

حق تکثیر : لس آنجلس - انتشارات پارس

» کتابناکهای مرتبط:
آزیتا
هنری هیل و دژ چارلی
مثل من: مجموعه داستان

نسخه ها
PDF
حجم: 513 کیلوبایت
تعداد صفحات: 56
4.1 / 5
با 215 رای
امتیاز دهید
5 4 3 2 1

دانلود
دیدگاه‌ها: 1
۱۳۸۷/۰۴/۰۲


پاسخنگارش دیدگاه
arshtwoo
Member
لطفا كتاب جاذبه و دافعه حضرت علي وزنان مريخي ومردان ونوسي را هم بگذاريد
نقل قول  

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.


Powered by You