رسته‌ها
اطلس خط: تحقیق در خطوط اسلامی
امتیاز دهید
5 / 4.3
با 11 رای
امتیاز دهید
5 / 4.3
با 11 رای
کتاب "اطلس خط" به قلم "حبیب الله فضائلی" تحقیقی ارزنده و دقیق در خطوط اسلامی" است. کتاب کاوشی است که هفده سال از عمر این استاد خوشنویس را به خود اختصاص داده و نتیجه‌ی آن، ارائه‌ی دایره‌المعارفی جامع از تاریخ خوشنویسی در ایران و جهان اسلام، با مجموعه‌ای است که همچون یک باغ‌ از خوشنویسی‌های زیبا و رنگارنگ که سیر تحول این هنر را در بر می‌گیرد، به مخاطب عرضه شده است.
"حبیب الله فضائلی" در طول سالیان متمادی تلاش، برای گردآوری این گوهر ناب از خطوط اسلامی، هرگز دو اصل را فراموش نمی کند: تدوین مرجعی از بنیان و ظهور انواع خطوط، تحول و تغییر خطوط، حروف و نشانه ها از برترین استادان خوشنویسی با وجوه نام‌گذاری خط‌ها در طول تاریخ و همچنین روایت داستان‌ زندگی آن اساتید.
"اطلس خط" کتابی است که انتشار آن قبل از انقلاب اسلامی جایزه بهترین کتاب سال را برای نویسنده به ارمغان آورد و پس از پیروزی انقلاب اسلامی، مجددا بازنشر شد که پس از مدت کوتاهی نسخه‌ها چاپ مجدد نیز به فروش رفت و تنها تعدادی نسخه‌ محدود و کمیاب که به بهای بسیار بالا در بازار کتاب، خرید و فروش می‎شد ، آز آن باقی ماند.
انتشارات سروش با توجه به انتظار جامعه خوشنویسی کشور و پس از پیگیری های قابل توجه موفق شد این اثر را به شکلی عالی، بار دیگر منتشر کند و در اختیار دوست‌داران قرار دهد. یکی از انگیزه‌های اولیه استاد "حبیب الله فضائلی" از تالیف کتاب "اطلس خط"، صحبت‌های جسته و گریخته‌ای بود که قبل از انقلاب پیرامون تغییر خط در ایران صورت گرفته بود و این استاد عالیقدر، جهت پاسداری و حفط خط ارزشمند فارسی و اسلامی، "اطلس خط" را که یک "تحقیق در خطوط اسلامی" است، تالیف و منتشر نمود.
بیشتر
اطلاعات نسخه الکترونیکی
تعداد صفحات:
718
فرمت:
PDF
آپلود شده توسط:
sasanpeter1949
sasanpeter1949
۱۴۰۱/۰۴/۱۵
درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی اطلس خط: تحقیق در خطوط اسلامی

تعداد دیدگاه‌ها:
3
با احترام به خوشنویسان هنرمند و اذعان به زیبایی های انواع خطوط اسلامی و ایرانی، آرزومندم هر چه زودتر شاهد تغییر خط در ایران باشیم.
واقعآ این اطلس ها بسیارمیتونه مفید باشه با تشکر
اطلس خط: تحقیق در خطوط اسلامی
عضو نیستید؟ ثبت نام در کتابناک