رسته‌ها
صاحب حقوق مادی این اثر، نسخه الکترونیکی آن‌ را برای فروش عرضه کرده است.
شما هم می‌توانید کتاب‌های خود را در کتابناک به فروش برسانید.
برای اطلاعات بیشتر صفحه «شرایط و قوانین فروش» را مطالعه کنید.
سواد انتخاباتی
امتیاز دهید
5 / 2.3
با 3 رای
امتیاز دهید
5 / 2.3
با 3 رای
آماده‌سازی مردم برای زندگی در جوامع ارتباطی امروزی، به‌صورت یک ضرورت تربیتی درآمده است. امروزه برگزاری انتخابات و برگزیده شدن مقامات عمومی، دولت‌مردان، نمایندگان مجلس و اعضای شوراهای محلی توسط مردم از اصول اولیه و عملی مردم‌سالاری برشمرده می‌شود. امروز دیگر نمی‌توان جامعه‌ای را در نظر گرفت که بدون نظام مردم‌سالاری مدعی آزادی و دموکراسی باشد. نظام‌های مردم‌سالار بر پایه مشارکت حداکثری مردم آگاه و بااخلاق نسبت به مسائل انتخاباتی و مطلع از تأثیر مشارکت بر آینده جامعه استوار است. ارتباط آن‌ها با نامزدهای انتخاباتی باید همراه با آگاهی به مسائل روز و بر پایه اخلاق شکل بگیرد، امری که نیازمند داشتن دانش و سواد خاص این موضوع است. در جوامع سیاسی جهان، افراد نیاز دارند تا با مفاهیمی از قبیل دموکراسی، حقوق شهروندی و مسائل روز جهانی آشنا بوده و توانایی بررسی قوانین و فرایندهای شهروندی را داشته و همچنین به آرمان‌هایی از قبیل برابری و آزادی متعهد باشند. درک اهمیت مشارکت سیاسی در انتخابات و آگاهی به مسائل روز جامعه و رعایت اخلاق، مهارت‌هایی هستند که در حوزه دانش سواد انتخاباتی آموزش داده می‌شوند. سواد انتخاباتی ابزاری برای حمایت مردم در برابر آثار منفی تبلیغات انتخاباتی رسانه‌های جمعی و ستادهای انتخاباتی است. همچنین می‌تواند به مردم برای تشخیص سره از ناسره و داشتن انتخاب‌هایی صحیح دانش و اطلاعات بدهد.
دانش سواد انتخاباتی سرفصلی نو در حقوق و تکالیف اجتماعی-سیاسی و شهروندی به شمار می‌رود و اگرچه در کشورهای مختلف به شکلی مصداق گونه تلاش برای گسترش آن و آشنا کردن شهروندان با این بخش از حقوق و دانش زندگی اجتماعی صورت گرفته اما هنوز نهادینه کردن این دانش در قالب شاخه‌ای از علوم اجتماعی - سیاسی به نحو شایسته در جوامع مردم‌سالار اتفاق نیفتاده است. بررسی فرایند تأثیرگذاری رسانه بر انتخاب نامزدها توسط مردم، آسیب‌شناسی غفلت مردم و حکومت‌ها از سواد انتخاباتی در روند همه‌پرسی، تاریخچه سواد انتخابات در جوامع مختلف ازجمله سرفصل‌هایی است که در این کتاب به بحث و بررسی آن خواهیم پرداخت.
در این کتاب، نخست خواننده ضمن آشنایی با انتخابات و تاریخچه و اهمیت آن در آینده هر جامعه‌ای، در جریان مفهوم، اهمیت و ضرورت اجتناب‌ناپذیر آموزش سواد انتخاباتی به مردم، در عصر اطلاعات و ارتباطات قرار خواهد گرفت و بعد با ارائه نکات کلیدی این امکان فراهم می‌شود تا با ژرف‌اندیشی و برنامه‌ریزی دقیق و سنجیده نسبت به آموزش سواد انتخاباتی و استقرار یک نظام کارآمد تربیتی متناسب با ضرورت‌های جامعه امروزی ازجمله ضرورت فراگیری سواد انتخاباتی، اقدامات لازم صورت پذیرد.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.
yahiya
آپلود شده توسط: yahiya
۱۴۰۰/۰۳/۰۲
اطلاعات نسخه الکترونیکی
تعداد صفحات:
206
فرمت:
PDF

کتاب‌های مرتبط

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی سواد انتخاباتی

تعداد دیدگاه‌ها:
6
عدم شرکت کسانی که هر را از بر تشخسص نمیدن
باعث مسرت ماست
گند 8 سال گذشته و خفت و خواری برای طرفداران دولت فعلی جای دفاع نگذاشته
PDF
۱۳,۱۲ مگابایت
۱۶۰۰۰ تومان
افزودن نسخه جدید
انتخاب فایل
comment_comments_for_the_file
کاربر گرامی!
امکان خرید اشتراک از خارج کشور ایران، با استفاده از حساب پی‌پال فراهم شده است.