رسته‌ها
با توجه به وضعیت مالکیت حقوقی این اثر، امکان دانلود آن وجود ندارد. اگر شما صاحب حقوق مادی این کتاب هستید، می‌توانید اجازه نشر رایگان نسخه الکترونیکی آن را به ما بدهید یا آن را از طریق کتابناک به فروش برسانید.
برای اطلاعات بیشتر صفحه «شرایط و قوانین فروش» را مطالعه کنید.
اربابها
امتیاز دهید
5 / 0
با 0 رای
نویسنده:
مترجم:
سروش حبیبی
امتیاز دهید
5 / 0
با 0 رای
کتاب ارباب ها که می توان آن را جزو ادبیات انتقادی به حساب آورد، نوشته ی ماریانو آزوئلا، نویسنده ی مطرح مکزیکی تبار است.
داستان رمان ارباب ها در زمان ریاست جمهوری (1911 تا 1913) فرانسیسکو مادرو (1913-1873) ، انقلابی موفق که رئیس جمهور قبلی را برکنار کرده است ، میگذرد. خانواده ای روی کار آمده اند که از مردم بهره کشی کرده و از این طریق هر روز بر ثروت خود می افزایند. جو استبداد بر این سرزمین حاکم است و مردم چاره ای جز اطاعت از این ارباب ها ندارند چرا که سرکشی از فرمان آنها و اعتراض به اعمال وحشیانه و خشن و غیر انسانی شان عاقبتی وحشتناک به همراه دارد. عمده ی داستان این رمان بر زندگی دو نفر از اهالی آن منطقه متمرکز است: دون خوانتیتو و رودریگز. ارباب های بی وجدان و بی شرف سعی می کنند زندگی این دو مرد را خراب کنند: دون خوانیتو ، یک تاجر صادق ، که از محل زندگی اش دزدیده می شود ، و رودریگز ، یک منشی ایده آلیست .این دو مرد جسور به خود جرئت اعتراض می دهند و ...
ماریانو مازوئلا که خود در دوره ی ریاست مادرو زیسته است می کوشد تمام اعمال وحشیانه و غاصبانه ی این حکومت را با زبانی تند و تیز و گزنده و در عین حال شوخ و طعنه آمیز به تصویر کشیده و روایت کند.
بیشتر
اطلاعات نسخه الکترونیکی
آپلود شده توسط:
hanieh
hanieh
۱۳۹۹/۰۷/۱۰

کتاب‌های مرتبط

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی اربابها

تعداد دیدگاه‌ها:
0
دیدگاهی درج نشده؛ شما نخستین نگارنده باشید.
comment_comments_for_the_file
عضو نیستید؟ ثبت نام در کتابناک