رسته‌ها
با توجه به وضعیت مالکیت حقوقی این اثر، امکان دانلود آن وجود ندارد. اگر شما صاحب حقوق مادی این کتاب هستید، می‌توانید اجازه نشر رایگان نسخه الکترونیکی آن را به ما بدهید یا آن را از طریق کتابناک به فروش برسانید.
برای اطلاعات بیشتر صفحه «شرایط و قوانین فروش» را مطالعه کنید.
امتیاز دهید
5 / -
با 0 رای

اثرات نامطلوب تدریس خصوصی: ابعاد، تبعات و واکنش دولت ها

نویسنده:
مترجم:
حسن ستایش
امتیاز دهید
5 / -
با 0 رای
این کتاب ترجمهٔ کتاب Adverse Effects of Private Supplementary Tutoring Dimensions, Implications and Government Responses، "اثرات نامطلوب تدریس خصوصی: ابعاد، تبعات و واکنش دولتها" است که توسط مارک بری رئیس دانشکده آموزش و پرورش دانشگاه هنگ‌کنگ و عضو مرکز تحقیقات آموزش و پرورش تطبیقی این دانشگاه، با نظارت موریل پویسون متخصص برنامهٔ درسی و جکس هالاک مشاور بین المللی در مؤسسهٔ بین المللی برنامه ریزی آموزشی (IIEP) فراهم گردیده است.
تدریس خصوصی به عنوان آموزش تکمیلی دانش‌آموزان در کنار آموزش و پرورش رسمی کشورمان از ابعاد گسترده‌ای برخوردار است که هر کدام در جای خود قابل نقد و بررسی است. متأسفانه اطلاعات جامعی در این زمینه که بتواند در رفع مشکلات آموزشی مورد استفاده قرار گیرد وجود ندارد. این مسئله هم در مورد تدریسهای خصوصی خانگی صادق است و هم تدریس‌های خصوصی آموزشگاه های آزاد.
ناگفته پیداست که عدۀ کثیری از طریق تدریس خصوصی خانگی ارتزاق می‌کنند، که این خود بخشی از اقتصاد خانواده‌ها را تأمین می‌کند و هزاران آموزشگاه علمی آزاد با مجوز رسمی در کشور فعالیت می‌کنند که خود صدها هزار دانش‌آموز را زیر پوشش دارند. به علاوه، ده‌ها هزار نیروی شاغل آموزشی و اداری نیز در این آموزشگاه ها مشغول به کار هستند که اهمیت عملکردشان از نظر اشتغالزایی قابل انکار نیست؛ آموزشگاه‌هایی که غیر از مدارس نیمه دولتی (شامل مدارس نمونه مردمی و هیئت امنایی و شاهد، استعدادهای درخشان و مدارس غیر انتفاعی) و مدارس مستقل (مانند کلاس های شبانه، نهضت سوادآموزی و مراکز آموزش از راه دور ) و کلاس های آموزش و فنی و حرفه‌ای در حوزه صنایع کشاورزی، مدیریت بازرگانی، خدمات، صنایع دستی و بهداشت (کمک‌های اولیه) و مدارس خصوصی اقلیتهای مذهبی و غیره هستند.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.
آپلود شده توسط: ermia
۱۳۹۹/۰۲/۰۹
اطلاعات نسخه الکترونیکی
تعداد صفحات:
121
فرمت:
PDF
حق نشر:
آوای نور
ویرایش

کتاب‌های مرتبط

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی اثرات نامطلوب تدریس خصوصی: ابعاد، تبعات و واکنش دولت ها

تعداد دیدگاه‌ها:
0
دیدگاهی درج نشده؛ شما نخستین نگارنده باشید.
افزودن نسخه جدید
انتخاب فایل