رسته‌ها

دلایل حذف کتاب آپلود شده کاربران

کتابناک پلتفرمی است که در آن کاربران کتاب‌های خود را با دیگران به اشتراک می‌گذارند. تیم محتوایی کتابناک برای حفظ کیفیت و سامان دادن به محتواها، کتاب‌ها را بررسی می‌کنند. در طی این بررسی‌ها که به طور مداوم در حال انجام است؛ ممکن است کتاب آپلود شده شما به یکی از دلایل زیر حذف شده باشد. ما در این نوشته تلاش کردیم برای هر یک از این دلایل، توضیحاتی بنویسیم که با توجه به آن می‌توانید مشکل را برطرف کرده و کتاب را دوباره به اشتراک بگذارید. توجه داشته باشید رعایت این نکات باعث می‌شود کتاب شما بازخورد بهتری در بین مخاطبان بگیرد.

کتاب تکراری است

کتابی که آپلود کردید، پیش از این در کتابناک منتشر شده یا در صف انتشار است. می‌توانید با جستجوی نام و اطلاعات کتاب پیش از آپلود، از تکراری نبودن آن اطمینان حاصل کنید.

اطلاعات کتاب ثبت نشده

ما در کتابناک تنها کتاب‌هایی را منتشر می‌کنیم که پیش از این توسط ناشر یا ناشر-مولف منتشر شده و اطلاعات کتاب به صورت قانونی ثبت شده باشد. لذا اگر این اولین باری است که میخواهید کتابتان را منتشر کنید، می‌توانید از یک ناشر - چه ناشران الکترونیکی چه سنتی- برای ثبت اطلاعات کتابتان و گرفتن ISBN کمک بگیرید. یا می‌توانید خودتان به صورت ناشر-مولف کتاب را منتشر کنید.
توجه داشته باشید که ممکن است ثبت کتاب و گرفتن ISBN دارای هزینه‌هایی باشد. اما از سرقت اثر شما توسط دیگران جلوگیری می‌کند.

فایلی غیر از کتاب اشتراک‌گذاری شده

طبق سیاست فعلی کتابناک، ما تنها کتاب منتشر می‌کنیم. لذا مواردی مثل مقاله، یادداشت، شعر، خلاصه کتاب، بروشور‌ و داستان کوتاه حذف خواهند شد. مواردی مثل داستان کوتاه و مقاله و شعر می‌توانند به صورت مجموعه در یک کتاب گردآوری شوند. مثل مجموعه داستان‌ کوتاه یا مجموعه مقالات. اما به صورت تکی منتشر نمی‌شوند.

عدم رعایت استانداردهای تولید کتاب الکترونیکی

استانداردهای تولید کتاب الکترونیکی به شما کمک می‌کند کتابی با کیفیت و خوانا تهیه کنید که برای همه قابل استفاده است. لذا این موارد را لطفا به دقت مطالعه فرمایید و کتاب الکترونیکی را طبق این راهنما ویرایش کنید.

نقض قوانین کتابناک

کتابناک از انتشار کتاب‌های تبعیض آمیز با جهت گیری نژادی یا جنسیتی، توهین آمیز، قوم ستیزانه، پورنوگرافی و مواردی که در قوانین کتابناک درج شده جلوگیری می‌کند. در صورتی که فکر می‌کنید کتاب شما به اشتباه حذف شده لطفا از طریق تماس با ما مطرح کنید.

ناشر یا نویسنده در لیست سیاه است

برخی از ناشران و نویسندگان درخواسته‌ کرده‌اند که کتابهایشان به صورت الکترونیکی منتشر نشود. لذا مجاز به اشتراک‌گذاری کتاب‌های این دسته از نویسندگان و ناشران نیستیم.

مدارک ارسالی با کتاب همخوانی ندارد

در صورتی که کتابی را برای فروش در کتابناک آپلود می‌کنید، لازم است که نویسنده یا ناشر اثر باشید یا مالکیت کتاب توسط یک سند قانونی به شما منتقل شده باشد. در صورتی که مدارک آپلود شده با اطلاعات پدیدآورنده اثر یکی نیست، کتاب شما حذف خواهد شد.

عضو نیستید؟
ثبت نام در کتابناک