رسته‌ها

Malala Yousafzai
(1997 م)

مشخصات:
نام واقعی:
ملاله یوسف زی
تاریخ تولد:
1997/06/12 میلادی
تاریخ درگذشت:
محل تولد:‌
پاکستان
جنسیت:‌
زن
ژانر:‌
فعال حقوق زنان
زندگی‌نامه
ویرایش

کتاب‌های Malala Yousafzai
(1 عنوان)

5 امتیاز
از 15 رای
I am Malala Malala Yousafzai

آخرین دیدگاه‌ها

تعداد دیدگاه‌ها:
1

ما به تمام دولت ها می گوییم که زمینه آموزش را برای تمام کودکان فراهم کنند و علیه خشونت و هراس افکنی مبارزه کنند تا کودکان از وحشت مصون باشند. از کشورهای توسعه یافته می خواهیم که در جهت زمینه سازی آموزش و پرورش تلاش کنند و تحمل پذیری را برای ایجاد آموزش و پرورش بدون در نظرداشت رنگ ، مذهب و نژاد مساعد بسازند تا آزادی و مساوات برای تمامی زنان مساعد شود. از تمامی خواهران خود نیز می خواهم شجاعت داشته باشند و نیروی خود را درک کنند.


ما مکاتب و آموزش را برای آینده روشن هر کودک می خواهیم. ما این سفر خود را در جهت رسیدن به مقصدمان که صلح و آموزش است، ادامه می دهیم و هیچکس نمی تواند ما را از مسیرمان متوقف بسازد. ما قدرت خود را باور داریم. کلام ما می تواند تمام دنیا را تغییر دهد، زیرا ما جهت آموزش و پرورش با یکدیگر متحد هستیم. اگر بخواهیم به اهداف خود برسیم باید خود را با سلاح آموزش تجهیز کنیم.


ما نباید فراموش کنیم که میلیون ها شخص از فقر، بی عدالتی و جهالت رنج می برند. نباید فراموش کنیم که میلیون ها کودک از رفتن به مکتب محروم می شوند و خواهران و برادران ما به خاطر آینده روشن شان انتظار می کشند. پس باید تلاش جهانی را در برابر بی سوادی، فقر و هراس افکنی انجام دهیم. باید کتاب های خود را باز نگه داریم و این یک نیروی مهم برای ما است. یک کودک، یک معلم، یک کتاب و یک قلم می تواند دنیا را تغییر دهد و آموزش و پرورش یگانه راه حل است.


بخشی از سخنرانی ملاله یوسف زی در سازمان ملل متحد.


عضو نیستید؟
ثبت نام در کتابناک