رسته‌ها

علی پریور
(1290 - 1390)

اطلاعات:
نام واقعی:
علی پریور
تاریخ تولد:
1290/01/01
محل تولد:‌
تهران
جنسیت:‌
مرد
ژانر:‌
پزشک و روانشناس
تاریخ درگذشت:‌
1390/05/07 (100 سالگی)
زندگی‌نامه
دکتر علی پریور به سال 1295 در تهران متولد شد. دوران دبستان و دبیرستان و دوره شش ساله طب و همچنین دوره‌های تخصصی این رشته در طب داخلی را در این شهر و سپس دوره تخصصی بیماری‌های کودکان را در انگلستان طی کرد و آن گاه به سال 1347 راهی آمریکا شد و دوره‌های روان‌شناسی و روان درمانی را نزد اساتید به نام آن کشور، طی کرد.

از این پزشک انسان دوست 23 کتاب در زمینه‌های پزشکی، فلسفی، روان‌شناسی و علوم دینی منتشر شده است که از میان آن‌ها کتاب‌های نابسامانی‌های روانی، روان‌شناسی اخلاق، صد درس سلامتی، علل بی‌خوابی کودکان، راز سلامتی آدمی، مشکل‌گشای زندگی، صد پرسش جوانان، چرا بیمار می‌شویم، هنر زن بودن، درود بر شادی و دین و روان‌شناسی را می‌توان نام برد.

وی با وجود این که پس از درگذشت همسر خود (که سال‌ها بیمار بود) به تنهایی می‌زیست، هرگز امید و نشاط خود را از دست نداد و تا روزهای پایانی، مقالاتش به روزنامه اطلاعات می‌رسید و ضمن مقالات علمی و اجتماعی و پزشکی خود به خوانندگان روزنامه سفارش می‌کرد که ورزش حداقل پیاد‌ه‌روی روزانه را از یاد نبرند، امید و امیدواری را تحت هیچ شرایطی از دست ندهند و از خواندن و مطالعه دست نکشند و خود او به این گفته عمل می‌کرد و در طول زندگی پربار و طولانی خود، هیچ روز و ساعتی را به بطالت نگذرانید و در نود و پنجمین سال زندگی در روزهای پایانی ماه مبارک رمضان، از جهان فانی به دیار باقی شتافت. روحش شاد باد.
بیشتر
ویرایش

کتاب‌های علی پریور
(3 عنوان)

آخرین دیدگاه‌ها

تعداد دیدگاه‌ها:
0

عضو نیستید؟ ثبت نام در کتابناک