رسته‌ها

راهنمای ثبت نام (عضویت)

با استفاده از گزینه ثبت نام که در قسمت بالای سایت (هدر) قرار دارد، مراحل ثبت نام را آغاز کنید:
با کلیک به روی گزینه ثبت نام، صفحه‌ای مطابق عکس زیر برای شما نمایان خواهد شد: لطفا قبل از ثبت نام، قوانین و شرایط استفاده از کتابناک را که در پایین دکمه ثبت نام قرار گرفته، مطالعه بفرمایید.پس از مطالعه قوانین کتابناک، نخستین قدم انتخاب نام کاربری مناسب است. باید نامی را انتخاب کنید که شامل حروف یا اعداد انگلیسی و یا ترکیبی از این دو باشد و سپس آن را در کادر شماره ۱ وارد کنید:


چنانچه نامی که انتخاب کردید، پیشتر در سایت موجود باشد، با این پیغام مواجه خواهید شد. در این صورت لازم است که نام کاربری دیگری انتخاب کنید.پس از تغییر نام کاربری، اگر نام جدید مورد پذیرش قرار گیرد، پیغامی مشابه عکس زیر مشاهده خواهید کرد:مرحله بعد، وارد کردن ایمیل یا شماره تلفن همراه در کادر شماره ۲ است:در این مرحله با انتخاب اینکه می‌خواهید با شماره تلفن همراه یا ایمیلتان در سایت عضو شوید، ادامه مراحل ثبت نام اندکی متفاوت خواهد بود. در ادامه به صورت جداگانه به توضیح هر کدام خواهیم پرداخت.

شماره همراه خود را در کادر شماره ۲ بنویسید:در ادامه باید یک گذرواژه (پسورد) مناسب و قوی برای خود انتخاب کرده و در کادر شماره ۳ وارد کنید:
پس از اتمام مراحل فوق، کافیست به روی گزینه (ثبت نام) کلیک کنید تا مرحله اول روند عضویت شما تکمیل شود.

گاهی پس از کلیک روی گزینه ثبت نام، سیستم از شما تایید کپچا (CAPCHA) می‌خواهد که باید در مربع کوچک کادر عبارت من ربات نیستم را تیک بزنید،بعد از درج تیک سبز ، گزینه ادامه را کلیک کنید:سپس صفحه زیر را مشاهده خواهید کرد. در این مرحله به منظور تایید ثبت نام، یک کد فعال سازی ۵ رقمی، از طرف سایت کتابناک برای شماره همراهی که وارد کرده‌اید، پیامک خواهد شد. این کد را در کادر کد فعال سازی وارد کرده سپس ادامه را کلیک کنید.چنانچه پس از گذشت یک دقیقه (۶۰ ثانیه)، کد فعال سازی را دریافت نکردید، با کلیک روی گزینه ارسال دوباره، مجددا درخواست کد فعال سازی کنید:پس از اتمام این مرحله، ثبت نام شما به پایان رسیده و به صفحه پروفایلتان هدایت می‌شوید:اما چنانچه می‌خواهید به وسیله ایمیل خود در کتابناک عضو شوید، باید آدرس ایمیلتان را در کادر شماره ۲ وارد کنید. توجه داشته باشید که آدرس ایمیل www ندارد. فرمت صحیح آدرس ایمیل به این صورت است: [email protected]سپس گذرواژه مورد نظر خود را در کادر شماره ۳ بنویسید. استفاده از ترکیب حروف، نشانه‌ها و اعداد کمک می‌کند گذرواژه‌ای امن داشته باشید.در انتها با کلیک روی گزینه ثبت نام، مرحله اول روند عضویت خود را کامل کنید. اگر سیستم از شما درخواست تایید کپچا (CAPCHA) کرد، با علامت زدن مربع کوچک کنار عبارت من ربات نیستم، و کلیک روی گزینه ادامه، درخواست سیستم را تکمیل کنید:و در پایان با پیغام ارسال لینک فعال سازی به ایمیلتان مواجه خواهید شد.

پس از ثبت نام، قبل از ورود به پروفایلتان در کتابناک، ابتدا باید حساب کاربری خود را فعال کنید. بدین منظور یک لینک فعال سازی از طرف سایت به ایمیل شما ارسال می‌شود که باید با مراجعه به ایمیلتان و کلیک روی لینک فعال سازی، حساب کاربری خود را فعال کنید.
چنانچه ایمیل ارسال شده از طرف سایت در پوشه Inbox ایمیلتان موجود نبود، حتما پوشه Spam را نیز بررسی کنید.با کلیک روی لینک فعال سازی، به صفحه پروفایلتان در سایت هدایت خواهید شد: پس از اتمام این مراحل ثبت نام شما پایان پذیرفته و می‌توانید از کتابناک استفاده کنید.

عضو نیستید؟
ثبت نام در کتابناک