من می توانم، حالا می بینید (داستان حق رأی زنان ایران برای نوجوانان)

تصویرگر: غزاله بیگدلو

نوشین احمدی خراسانی (۱۳۴۸–) نویسنده فمینیست، جامعه‌شناس، مترجم، ناشر و از فعالان جنبش زنان در ایران است.
احمدی خراسانی از بنیان‌گذاران مرکز فرهنگی زنان، از اعضای اولیه کمپین یک میلیون امضا و از فعالان جنبش زنان در ایران است.
نوشین خراسانی نشر توسعه را از سال ۱۳۶۹ به همراه همسرش (جواد موسوی خوزستانی) اداره می‌کند. او از سال ۱۳۷۳ در نشریات مختلف به نوشتن مقاله‌هایی درباره مسایل زنان و چاپ کتاب می‌پردازد. همچنین فصلنامه جنس دوم که از نخستین نشریه‌های مستقل زنان بعد از انقلاب است و شامل مجموعه مقالاتی درباره مسایل زنان می‌شود را از سال ۱۳۷۷ منتشر می‌کند. نوشین احمدی خراسانی نخستین «سالنامه زنان ایران» را نیز منتشر کرده‌است که در نوع خود پژوهشی بی‌سابقه‌است. او با نشریه‌هایی همچون نامه نیز همکاری داشت و سردبیری فصلنامه فصل زنان را برعهده داشت که در هر شماره از این فصلنامه یک یا دو نفر دیگر را به همکاری دعوت می‌کرد، در شماره اول و دوم پروین اردلان را به همکاری دعوت کرد و در شماره سوم و چهارم از همکاری فیروزه مهاجر برخوردار شد و در شماره ششم از همکاری آزاده بیزار گیتی بهره برد. شماره اول و دوم و سوم این فصلنامه توسط نشر توسعه و شماره‌های بعد توسط انتشارات روشنگران و مطالعات زنان منتشر شد.
وی کتاب حاضر را به مهرانگیز دولتشاهی تقدیم کرده است که برای کسب حق رأی زنان در ایران مبارزه کرد.
مهرانگیز دولتشاهی (۱۲۹۶ اصفهان - ۲۹ مهر ۱۳۸۷ پاریس) دیپلمات ایرانی، سه دوره نماینده مجلس شورای ملی و فعال حقوق زنان بود. وی اولین و تنها زن ایرانی بود که توانست در تاریخ معاصر ایران به مقام سفیر نایل شود.

حق تکثیر: تکثیر اینترنتی رایگان

» کتابناکهای مرتبط:
جنبش حقوق زنان در ایران: طغیان، افول و سرکوب از 1280 تا انقلاب 57
مجله کارگران - بهمن‎ماه 1353

نسخه ها
PDF
حجم: 3 مگابایت
تعداد صفحات: 74
3.9 / 5
با 13 رای
امتیاز دهید
5 4 3 2 1

دانلود
دیدگاه‌ها: 1
۱۳۹۱/۱۲/۰۴


پاسخنگارش دیدگاه
r-pirvani
Member
این کتاب را هنوز نخواندم اما یکی از کتاب های واقعا جالب در زمینه حق رای زنان کتاب"دختر قرن بیستم"نوشته کارول درینک واتر هست که زاویه دید خیلی فوق العاده ای به این مسائل در اروپا داره و از زبان یک دختر نوجوان نقل میشه ویکی از بهترین کتابهاییکه تو عمرم خوندم.به کسانیکه به این موضوعات علاقه مندن پیشنهاد میکنم حتما بخونند البته در کتابناک موجود نیست چون چاپ میشود..
نقل قول  

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.


Powered by You