با توجه به وضعیت مالکیت حقوقی این اثر، امکان دانلود آن وجود ندارد. اگر شما صاحب حقوق مادی این کتاب هستید، می‌توانید اجازه نشر رایگان نسخه الکترونیکی آن را به ما بدهید یا آن را از طریق کتابناک به فروش برسانید.
برای اطلاعات بیشتر صفحه «شرایط و قوانین فروش» را مطالعه کنید.

زندگی بتهوون - جلد 3

زندگی بتهوون - جلد 3

نویسنده:
س‍م‍ف‍ون‍ی‌ ن‍ه‍م‌

حق تکثیر:
ت‍ه‍ران‌: ن‍ش‍ر دن‍ی‍ای‌ ن‍و، ۱۳۸۲

» کتابناکهای مرتبط:
زندگی بتهوون - جلد 4
زندگی بتهوون - جلد 2
زندگی بتهوون - جلد 1

نسخه ها
4.5 / 5
با 38 رای
امتیاز دهید
5 4 3 2 1


دیدگاه‌ها: 6
۱۳۹۱/۱۰/۱۵


پاسخنگارش دیدگاه
rihan
Member
کاش می شد که کتاب های ژان کریستف و زندگی نامه بتهوون را داون لود کرد. فعبا که کتاب هاش تژدید چاپ نمیشن. پس چه مانعی داره که این کتاب ها رو قابل داون لودش کنید . اگر کسی از دوستان کتاب های رومن رولان را دارد . اگه امکانش هست لینک جایگزین یا فایلشو برام بفرسته. ساسگدار میشم. با سپاس. persiaamitis@yahoo.com
نقل قول  
joudyaboth
Member
رولان ادعا می‌کرد که یکی از هدف‌های بیوگرافی نویسی‌اش، روشنگری و تبلیغ اصول اخلاقی و انسان‌دوستی است. به قول خودش می‌خواست با معرفی هنرمندان و مشاهیر انسان‌دوست جهانی، مانع سرکوب و به خطر افتادن آزادی درونی انسان در جامعه‌ای غیرعادلانه شود و برای اینکه اروپا را از یک زوال فکری ـ فرهنگی و اخلاقی نجات دهد، کوشید تا با کمک معرفی قشر برگزیده‌ روشنفکر به انقلاب اخلاقی در میان خوانندگان دست بزند و موجب نوزایی فرهنگی جدیدی در اروپا شود. او آشکارا اعتراف می‌کرد که علاقه‌اش به نظام سوسیالیستی، به‌ دلیل امیدهای اخلاق انسانی است و نه به دلیل موفقیت‌های اقتصادی یا سیاسی و هدف آثارش را امید به زندگی می‌دانست تا تبلیغ آرمان‌گرایی و خیال‌پردازی.
نقل قول  
joudyaboth
Member
رومن رولان انسان صلح دوستی بود. او به دعوت ماکسیم گورکی در سال به شوروی رفت و با استالین ملاقات داشت. علی‌رغم تمایل به اندیشه‌های مارکس، علیه استالین و حکومت شوروی مقالات متعددی انتشار داد. در ۱۹۱۴ م. به سویس رفت و ۲۳ سال از عمر خود را در آنجا گذراند. در همان جا با مهاتما گاندی آشنا شد.
نقل قول  
joudyaboth
Member
او درسال ۱۸۶۶ در شهر کلامسی، در ایالت بورگونی، در خانواده بورژوآی مرفهی به دنیا آمد.

در چهارده سالگی به همراه خانواده‌اش برای تحصیل راهی پاریس شد، در نوجوانی با افکار باروخ اسپینوزا آشنا شد و لئو تولستوی را کشف کرد. در ۱۸۸۹ م. در رشته تاریخ ادامه تحصیل داد و در ۱۸۹۵ م. به رم رفت در رشته هنر مدرک دکترا گرفت. رسالهٔ دکترای او در مورد تاریخ اپرای اروپا پیش از ژان باتیست لولی و آلساندرو اسکارلتی است.
نقل قول  
mohammadimohamm
Pro Member
بتهوون هیچگاه در خدمت اشراف نبود. بر این اعتقاد داشت که هنرمندان به اندازه اشراف قابل احترام‌اند. در یکی از روزهای ملاقات گوته با بتهوون چنین نقل می‌کنند: «روزی گوته و بتهوون در کوچه‌های وین در حال قدم زدن بودند. جمعی از اشراف‌زادگان از مقابل آن دو در حال عبور بودند. گوته به بتهوون اشاره می‌کند که بهتر است کناری بروند و به اشراف‌زادگان اجازه عبور دهند. بتهوون با عصبانیت می‌گوید که «ارزش هنرمند بیشتر از اشراف است. آنها باید کنار روند و به ما احترام بگذارند.» گوته بتهوون را رها می‌کند و در گوشه‌ای منتظر می‌ماند تا اشراف‌زادگان عبور کنند. کلاهش را نیز به نشانه احترام برمی‌دارد و گردنش را خم می‌کند. بتهوون با همان آهنگ به راهش ادامه می‌دهد. اشراف‌زادگان با دیدن بتهوون کنار می‌روند و راه را برای عبور وی باز می‌کنند و به وی ادای احترام می‌کنند. بتهوون هم از میان آنها عبور می‌کند و فقط کلاهش را به نشانه احترام کمی با دست بالا می‌بَرد. در انتهای دیگرِ کوچه منتظر گوته می‌شود تا پس از عبور اشراف‌زاده‌ها به وی بپیوندد.»

نقل قول  
moreak09
Member
سمفونی نهم بتهوون هنوز پس از نزدیک به دو قرن برجسته ترین موسیقی کورال همه اعصار به شمار میرود و رومن رولان در جلد سوم زندگانی بتهوون به شرح و تفسیر این قطعه موسیقیایی عظیم و همچنین کوارتت های آخر میپردازد و گوش کردن به این آثار پس از خواندن برداشتهای رومن رولان از چگونگی خلق این آثار باعث میشود که با نگاهی تازه تر به این آثار نگریست و از آنها لذت برد . با تشکر از بارگذاری این اثر.
نقل قول  

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.


Powered by You