با توجه به وضعیت مالکیت حقوقی این اثر، امکان دانلود آن وجود ندارد. اگر شما صاحب حقوق مادی این کتاب هستید، می‌توانید اجازه نشر رایگان نسخه الکترونیکی آن را به ما بدهید یا آن را از طریق کتابناک به فروش برسانید.
برای اطلاعات بیشتر صفحه «شرایط و قوانین فروش» را مطالعه کنید.

گفتگو در کاتدرال

✔️ رمان گفتگو در کاتدرال، حکایتی به یادماندنی درباره ی قدرت، فساد و جست وجویی پیچیده برای یافتن هویت است. داستان کتاب در دهه ی 1950 و در خلال حکومت دیکتاتوری مانوئل آپولیناریو اودریا آمورتی در پرو می گذرد. گفتگوی ذکر شده در عنوان کتاب، بین دو شخصیت با نام های سانتیاگو و آمبروسیا بوده و طی آن، هر یک از زندگی سخت و مشقت بار خود سخن می گویند و تنزل و استیصال وارد شده بر مردم شهرشان را به رخ یکدیگر می کشند. ماریو بارگاس یوسا به واسطه ی گستره ای پیچیده از اسرار و ارجاعات تاریخی، سازوکار های ذهنی و اخلاقی حاکم بر دست اندرکاران قدرت را مورد تجزیه و تحلیل قرار می دهد. رمان گفتگو در کاتدرال، که چیزی بسیار بیشتر از تحلیلی تاریخی جلوه می کند، رمانی پیشگامانه است که به موضوعاتی بنیادین می پردازد: هویت و نقش شهروندان تحت یک حکومت و این که فقدان آزادی های مدنی چگونه بر ذهن و فکر یک ملت، زخمی جاودانه می زند.

حق تکثیر: ت‍ه‍ران‌: ل‍وح‌ ف‍ک‍ر‏‫، ۱۳۹۶

» کتابناکهای مرتبط:
مرگ در آند
گمان کردن ، رویا دیدن و نوشتن
گفتگوهایی با لئوکو

نسخه ها
4.8 / 5
با 39 رای
امتیاز دهید
5 4 3 2 1


دیدگاه‌ها: 2
۱۳۹۲/۰۶/۲۳


پاسخنگارش دیدگاه
قزوینی
Member
درسته که بیانیه هیت نوبل استاد رو برای تصاویر شفاف از حکومت ها مستحق جایزه نوبل دانسته ولی استاد برای این اثر برنده این جایزه نشده و هیت نوبل برای مجموعه آثار استاد و بخصوص سوربز این جایزه رو مستحق ایشون دونستند
نقل قول  
bahmanabdi
Member
« گفتگو در کاتدرال» ، شرح استادانه وضعیت کشور پرو در زمان ژنرال مانوئل اودریا(۱۹۴۸-۱۹۵۶)، واقعیت امریکای لاتین سالهای ۱۹۵۰ و پیچیدگی های وضعیت بشری. اثری که دلایل هیئت داوران نوبل برای اعطای جایزه به وی را بخوبی منعکس می سازد:« برای ترسیم وسیع و همه جانبه ساختارهای قدرت و تصاویر شفاف از مقاومت و طغیان و شکست فرد».

نقل قول  

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.


Powered by You