رسته‌ها

حقوق زن از آغاز تا امروز

حقوق زن از آغاز تا امروز
امتیاز دهید
5 / 4.5
با 23 رای
نویسنده:
مترجم:
گیتی خورسند
امتیاز دهید
5 / 4.5
با 23 رای
مولف در این کتاب با اشاره به تاریخ زندگی زنان از یونان و روم باستان تا زمان حاضر، بر آن است تحول و پیشرفت زنان در دسترسی به حقوقشان را بازگو نماید.

از مقدمه کتاب:
در طول هزاران سال زن جایگاهی بی ثبات در تاریخ داشته است. از زمان حوا تا ملکه سبا، از دوران بروندا تا ژاندارک و از کریستین دو پیزان تا کلت، در تمامی عرصه های خلاقیت های ادبی و هنری، اندیشۀ فلسفی، علوم یا فعالیت های سیاسی کمتر زنی توانسته است در طول قرن ها به اوج شهرت دست یابد.
در جهان تعداد زنان با مردان تقریبا مساوی است و گاهی هم کمی بیشتر. یا وجود این عزت و شهرت تقریبا همیشه در تیول مردان بوده است. ژان رستان در کتابش انسان می نویسد:"ماده دیگر کاملا ماده نیست و نر هم کاملا نر نیست، فقط ماده بیشتر خاصیت زنانگی دارد و نر بیشتر ماهیت مردانگی." مع هذا، واقعیت زن بودن سبب محدودیت حقوق و آزادیهایی شده است که به بازی گرفته شد.
در سال 1862 آبراهام لینکن در دومین پیام سالانه خود به کنگرۀ آمریکا تاکید کرد که "ما اعطای آزادی به بردگان آزادی انسان های آزاد را تضمین کرده ایم."
پیروزی آزادی و شناخت و احترام به حقوق افراد، هیچ یک بدون دردسر نیست: غلبه بر استبداد همواره مبارزه را می طلبد. انقلابهای جهان به بهای جان انسان های بی شماری تمام شده است که برای دست یازی به آزادی به پا خواسته اند. در این میان مردهای جامعه با کمک و پشتیبانی زنان مبارزه کرده اند...
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.
khar tu khar
آپلود شده توسط: khar tu khar
۱۳۹۸/۰۶/۱۹
اطلاعات نسخه الکترونیکی
تعداد صفحات:
164
فرمت:
PDF
درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی حقوق زن از آغاز تا امروز

تعداد دیدگاه‌ها:
1
می خواهم چیزی بگویم که نه تنها در نظر مردمان کشـور ما بلکه در نظر اکثریت مردم جهان مضحک و مسـخره است، می خواهم بگویم؛ از اسـاس وجودِ کلمه ی حقوقِ زن ظلم به همه ی افراد بشـر است، با نا برابری حق و حقوق زن تعریف شـده است و بیش از همه مردان روزگار زیان دیده اند زیرا از پـرتو اندیشـه و عقلانیت والای زن خود را محروم سـاخته اند، وقتی عنصـری توانا و قابل از چرخه ی اداره ی جامعه خارج شده باشد مسلم است که کل جامعه دچار خسارت جبران ناپذیر می شود، خالق هستی دربدو خلقتِ انسـان، زنان را برای تزئین و زیبائیِ گردونه ی حیات نیافریده است، زنان پایه و اساس بقاء نسل بشـر و بانی ارزش های انسانی هستند، درست است که زنان به لحاظ قوای جسمانی ضعیف تر از مردان هستند ولی به لحاظ صبر و شکیبائی و تحمل سختی ها بسیار نیرومندتر از مردان هستند، مهمترین ویژگی نیرومندی مرد حفظ و حراست قلمرو زندگانی و تن و روان زن است عرصه ی سخن بس تنگ است، عرصه ی معنی فراخ است، از سخن پیش تر آ، تا فراخی بینی، و عرصه بینی
افزودن نسخه جدید
انتخاب فایل
comment_comments_for_the_file