رسته‌ها

دوران مبارزه هاشمی رفسنجانی (دوره دو جلدی)

دوران مبارزه هاشمی رفسنجانی (دوره دو جلدی)
امتیاز دهید
5 / 3.8
با 17 رای
امتیاز دهید
5 / 3.8
با 17 رای
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.
به کوشش: محسن هاشمی

سنت خاطره نویسی در ایران گرچه امری دیرپاست و هستند کسانی که ورای مسئولیت خود، به نگارش اتفاقات و حوادث پرداخته اند، اما اگر بخواهیم با نیم نگاهی به گذشته، بسامدهای سیاسی و اجتماعی یک دوره را پیگیری کنیم، بی شک به برون رفت روشنی دست نمی یابیم و باید گفت اطلاعات دقیقی از وقوع حوادث و چرایی شکل گیری آن ها نداریم. این در حالی است که در اغلب کشورها، سیاستمداران طراز اول، ضمن نگارش خاطرات خود پس از مسئولیت، خاطرات و یاددات های خویش را منتشر کنند.
آیت الله هاشمی رفسنجانی از جمله نادر سیاستمدارانی است که توانسته است با اهتمامی ویژه خاطرات روزانه خود را با دقت بنویسد و آن ها را در زمان حیات خویش منتشر کند. از آن جایی که ایشان به علت سوابق مبارزاتی و حضور در نقاط حساس تصمیم گیری، شخصا به عموم اتفاقات کشور، اشراف بی نظیر و قابل اتکایی داشته و دارند، بر همین اساس خواندن این یادداشت ها برای خواننده پژوهشگر و نکته بین، هم لطف خاصی دارد و هم چراغی است که درک وقایع بسیار مهمی را که پس از انقلاب رخ داده آسان تر می کند. این مجموعه را نمی توان کتاب تاریخ دانست اما بی تردید در آینده از مهم ترین منابع نگارش و تدوین تاریخ انقلاب خواهد بود و به آن مراجعه و استناد خواهد شد.
این نوشته اولین کتاب از سری کتاب‌های خاطرات هاشمی رفسنجانی است که مربوط به خاطرات قبل از انقلاب اسلامی او یعنی از سال ۱۳۱۳ تا ۱۳۵۷ است. کتاب دو جلد دارد که جلد دوم آن به انتشار اسناد ساواک و سایر تصاویر و مدرک‌ها اختصاص یافته است.
بیشتر
اطلاعات نسخه الکترونیکی
تعداد صفحات:
1668
فرمت:
PDF
آپلود شده توسط:
omidrouzdar
omidrouzdar
۱۳۹۸/۰۶/۳۰

کتاب‌های مرتبط

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی دوران مبارزه هاشمی رفسنجانی (دوره دو جلدی)

تعداد دیدگاه‌ها:
0
دیدگاهی درج نشده؛ شما نخستین نگارنده باشید.
PDF
دوران مبارزه هاشمی رفسنجانی (دوره دو جلدی)
31 مگابایت
افزودن نسخه جدید
انتخاب فایل
comment_comments_for_the_file
کاربر گرامی!
امکان خرید اشتراک از خارج کشور ایران، با استفاده از حساب پی‌پال فراهم شده است.