با توجه به وضعیت مالکیت حقوقی این اثر، امکان دانلود آن وجود ندارد. اگر شما صاحب حقوق مادی این کتاب هستید، می‌توانید اجازه نشر رایگان نسخه الکترونیکی آن را به ما بدهید یا آن را از طریق کتابناک به فروش برسانید.
برای اطلاعات بیشتر صفحه «شرایط و قوانین فروش» را مطالعه کنید.

سه مرد در برف

نویسنده:
اریش کستنر (1974- 1899) از داستان‌نویسان برجسته آلمانی است که به واسطه طنزی پرمفهوم و قلمی نزدیک به زبان مردم، در کشور خود محبوبیتی خاص دارد. وی در مقام ادیبی اخلاق گرا بیش از همه کودکان و نوجوانان را مخاطب آثار خود قرار می‌دهد. رمان دلنشین او «سه نفر در برف» به موضوعی می‌پردازد که در ادبیات جهان همیشه تازه است. و آن اینکه جامه اگر آلوده رنگ و دریا باشد آدم‌ها ارزش یکدیگر را بر اساس ظاهر می‌سنجند. در این رمان، این بار مردی ثروتمند اما ظریف و نکته‌سنج، از محیط اشرافی خود در برلین، پایتخت پرزرق و برق آلمان، به سفری پرحادثه می‌رود و در پی زنجیره‌ای از سوءتفاهم که طی آن آدم‌ها همدیگر را اشتباه می‌گیرند، فرصت می‌یابد امتحان کند آیا از اطرافیانش هستند کسانی که به راستیت «تن آدمی را به جان آدمی شریف» بدانند و عزت و احترام خود را تنها نصیب «آستین نو» نکنند. این رمان پرحادثه و شاداب تاکنون مبنای چندین فیلم سینمایی، قصه رادیویی و نمایشنامه قرار گرفته است.

در بخشی از داستان می‌خوانیم:
«صبح زود ساعت هفت نخستین مهمانان با سروصدای زیاد از اتاق‌های خود بیرون آمدند. صدای قدم‌هاشان به آن می‌مانست که یک ستون غواص در راهروها حرکت می‌کنند. در تالار صبحانه غلغله بود: قیل‌وقال و خنده‌ی گروهی انسان تندرست و گرسنه. پیشخدمتان تعادل سینی‌های پر را بر سر دست حفظ‌کنان به هر طرف می‌رفتند. اندکی بعد بسته‌های ناهار را می‌آوردند و به مهمانانی که به اسکی می‌رفتند و برای ناهار برنمی‌گشتند می‌دادند.»

حق تکثیر: ت‍ه‍ران‌: ق‍اض‍ی‌، ۱۳۸۰.

» کتابناکهای مرتبط:
سی و پنجم ماه مه
امیل و سه پسر دو قلو

نسخه ها
4.4 / 5
با 9 رای
امتیاز دهید
5 4 3 2 1


دیدگاه‌ها: 0
۱۳۹۸/۰۵/۱۲


پاسخنگارش دیدگاه
دیدگاهی درج نشده؛ شما نخستین نگارنده باشید.

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.


Powered by You