Hiweb

با توجه به وضعیت مالکیت حقوقی این اثر، امکان دانلود آن وجود ندارد. اگر شما صاحب حقوق مادی این کتاب هستید، می‌توانید اجازه نشر رایگان نسخه الکترونیکی آن را به ما بدهید یا آن را از طریق کتابناک به فروش برسانید.
برای اطلاعات بیشتر صفحه «شرایط و قوانین فروش» را مطالعه کنید.

پایان راه: پیرامون مرگ و مردن

الیزابت کوبلر راس، پزشک و روانپزشک که مطالعات پیگیرش درباره مرگ و مردن با عث شده از وی با عنوان مرگ شناس یاد کنند در کتاب حاضر یکی از مشهورترین بررسی های آسیب شناختی عصر ما و یکی از آثار کلاسیک در این حوزه بشری را ارائه کرده است.

نویسنده در پیشگفتار نوشته است:
این کتاب صرفا گزارشی است از یک فرصت تازه و پر زحمت تا بار دیگر بیمار را به چشم انسان نگاه کنیم، تا وی را در گفت و شنودها شرکت دهیم، تا از وی بیاموزیم بیمارستان هایمان در کار رسیدگی به بیماران چه ضعف ها و قوت هایی دارند. از بیماران خواسته ایم آموزگارمان باشند شاید بتوانیم مطلب تازه ای پیرامون واپسین مراحل حیات با همه اضطرابها، هراسها و امیدهای آن بیاموزیم. من کاری نکرده ام جز اینکه داستان بیمارانی را روایت کنم که رنجها، انتظارها و ناکامی هایشان را با ما در میان گذاشته و درد دل کرده اند؛ به این امید که دیگران از دم پر بیمارانی که وضعشان وخیم است نگریزند بلکه به آنان نزدیکتر شوند چرا که
می توانند آنان را در این واپسین لحظات عمر یاری دهند. معدود افرادی که از عهده این مهم برآیند خواهند دید که این تجربه ای دو سویه است و برای هر دو طرف رضایت بخش است. اینان
آموزه های بسیاری پیرامون کارکرد ذهن آدمی فرا می گیرند و از این میان با کوله باری از تجربه بیرون می آیند و چه بسا بر پاره ای از اضطرابهای خویش پیرامون پایان محتوم آدمی فایق آیند.

» کتابناکهای مرتبط:
مجمع الجزایر گالاپاگوس

نسخه ها
4.7 / 5
با 12 رای
امتیاز دهید
5 4 3 2 1


دیدگاه‌ها: 0
۱۳۹۸/۰۳/۲۹


پاسخنگارش دیدگاه
دیدگاهی درج نشده؛ شما نخستین نگارنده باشید.

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.


Powered by You