Hiweb

با توجه به وضعیت مالکیت حقوقی این اثر، امکان دانلود آن وجود ندارد. اگر شما نسبت به این اثر محق هستید می‌توانید اجازه نشر الکترونیکی تمام یا بخشی از آن را به ما بدهید و یا آنرا از طریق کتابناک به فروش برسانید.
برای اطلاعات بیشتر صفحه «قوانین» و «فروش کتاب الکترونیکی» را مطالعه کنید.

نقد ادبی

نویسنده:
از پیشگفتار کتاب:
برنامه من در این کتاب این بوده است که بعد از اشاره ای به قدمای یونان و نقد مسلمین و ایران و هند به نقد ادبی در قرن بیستم بپردازم. در کتاب ریچز و رنه ولک و بسیاری دیگر از غربیان از وضع و حال نقد ادبی و آثار و افکار منتقدان ادبی در سده های میانین هم بحث شده است که چندان به درد خوانندگان ایرانی - مخصوصا در مراحل اولیه آشنایی با نقد ادبی - نمی خورد. امروزه آنچه نقد ادبی خوانده می شود، آشنایی با همین نظریه های ادبی قرن بیستم است.
در همه مباحث از محاکات گرفته تا فرمالیسم روسی و هرمونتیک، بنای من بر اختصار و ذکر مطالب مهم و اساسی بود نه شرح و توضیح تام و تمام مطلب، چه در آن صورت باید این کتاب را در چند جلد می نوشتم. اما بعد از این سابقه دراز مدت در کار معلمی البته نمی توانم از یک حد مشخصی مختصرتر بگویم و بنویسم زیرا همواره هدف تبیین و روشن کردن مطلب ناخودآگاه در ذهن من است، از این رو شاید بعضی از فصول کتاب نسبت به فصول دیگر مفصل جلوه کند که در این صورت ضرورتی در کار بوده است...

» کتابناکهای مرتبط:
منتخب اخلاق ناصری
تاریخ ادبیات انگلیس
جبر و اختیار در مثنوی

نسخه ها
4.4 / 5
با 18 رای
امتیاز دهید
5 4 3 2 1


دیدگاه‌ها: 1
۱۳۹۸/۰۵/۱۷


پاسخنگارش دیدگاه
mohamad988888
Member
در دانلود حافظ شناسی واقعا استفاده کردم با تشکر.
نقل قول  

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.


Powered by You