با توجه به وضعیت مالکیت حقوقی این اثر، امکان دانلود آن وجود ندارد. اگر شما صاحب حقوق مادی این کتاب هستید، می‌توانید اجازه نشر رایگان نسخه الکترونیکی آن را به ما بدهید یا آن را از طریق کتابناک به فروش برسانید.
برای اطلاعات بیشتر صفحه «شرایط و قوانین فروش» را مطالعه کنید.

فن نمایشنامه‌ نویسی

نویسنده:
مترجم:
دکتر فروغ در مقدمه این کتاب نوشته است: «برای ما ایرانیان که از اصول و فنون تئاتر و درام نویسی متاسفانه بی خبر مانده‌ایم این کتاب به عقیده مترجم فایده بسیار دارد. زیرا مصنف موضوع را از جنبه‌های مختلف مورد مطالعه قرار داده و از این رو نه تنها برای نویسندگان بلکه برای عموم مردم سودمند می‌باشد. وقتی ما به نکات فنی آثار ادبی به مشکلات کار نویسندگان آگاه می‌شویم از نوشته آن‌ها بهتر و بیشتر لذت می‌بریم.»
اگری در چهار بخش اصلی و یک ضمیمه، کتابش را نوشته و تنطیم کرده و مترجم ایرانی، به آن یک نمایه اصطلاحات مهم به دو زبان فارسی و انگلیسی افزوده است. موضوع، شخص بازی و کشمکش ، مواد و ابزار و مصالح کار هر نویسنده ای است که با فراگرفتن آن‌ها از پس درست نوشتن برمی آید. بخش چهارم کلیات است که در آن مواردی چون گفت‌وشنود، به موقع بودن نمایش نامه، ورود و خروج هنرپیشه، ملودرام، نبوغ، هنر چیست؟، فکر و اتدیشه را از کجا می‌توان گرفت؟ و نتیجه، آمده است که مطالعه این بخش هم در تقویت و تکمیل نویسندگی و برداشتن ایهامات و یافتن پاسخ برای پرسش‌های اساسی لازم و کاربردی است.

حق تکثیر: تهران، نگاه، 1383

» کتابناکهای مرتبط:
سینمای رویا پرداز ایران
زمان و مکان در سینما
ب‍ان‍وی‌ اردی‍ب‍ه‍ش‍ت‌: ن‍ق‍د و ب‍ررس‍ی‌ ف‍ی‍ل‍م‍ه‍ای‌ رخ‍ش‍ان‌ ب‍ن‍ی‌اع‍ت‍م‍اد

نسخه ها
4.7 / 5
با 14 رای
امتیاز دهید
5 4 3 2 1


دیدگاه‌ها: 1
۱۳۹۸/۰۲/۰۴


پاسخنگارش دیدگاه
saeedghadyani
Member
آیا این کتاب مفید است؟
نقل قول  

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.


Powered by You