Hiweb

با توجه به وضعیت مالکیت حقوقی این اثر، امکان دانلود آن وجود ندارد. اگر شما صاحب حقوق مادی این کتاب هستید، می‌توانید اجازه نشر رایگان نسخه الکترونیکی آن را به ما بدهید یا آن را از طریق کتابناک به فروش برسانید.
برای اطلاعات بیشتر صفحه «شرایط و قوانین فروش» را مطالعه کنید.

افسانه باران: مجموع دوازده قصه

افسانه باران: مجموع دوازده قصه

«افسانه باران» دربرگیرنده 12 داستان با عنوان‌های شهر صبور، حساب پس‌انداز، افسانه باران، عقیق،‌ شادی‌های از دست رفته، برخورد،‌ کنگره جانوران،‌ حکایت عبرت‌انگیز آن سه ماهی، رابطه، آنها برای چه برمی‌گردند،‌ تسلیم شدگان و آن سوی تسلیم است که هر یک از آنها، فضای درونی خاص خود را دارند.
پرداخت به این دستمایه مشترک یعنی «خیانت» با بررسی نوع داستان نویسی دهه‌های فوق و حتی فیلم ها و نمایشنامه‌ها و سایر گونه‌های ادبی و اجتماعی که به نوعی مبتلابه اجتماع و ادبیات آن روزگار بوده است شاید به خاطر اصل اجتماع پسندی کتاب و داستان ها بوده است و ابراهیمی نیز خود را از قاعده نویسندگان هم عصرش، که خود را با بستر جامعه یکی می‌دانند، خارج نمی‌دیده و نمی‌دانسته و دست به خلق اثری با این مضمون و محتوا زده است.

در بخشی از داستان عقیق این مجموعه می‌خوانیم:
« فراش را صدا زدم. گفتم: مواظب باش کسی از مدرسه بیرون نرود. همه در ها را ببند و شروع کن به گشتن مدرسه. همه جا را بگرد، همه جا...
گفتم: کیفها روی میز!
کیف‌ها روی میز آمد.
گفتم زیر میزها را خالی کنید!
یکی دو دفتر و کتاب روی میز آمد.
گفتم تکیه دهید!
همه تکیه دادند.
گفتم جیب هایتان را خالی کنید!
و الی آخر .»

حق تکثیر: امیرکبیر، 1346

» کتابناکهای مرتبط:
قیدار
عطر سنبل، عطر کاج
مجموعه آثار محمدعلی افراشته، شاعر توده ای

نسخه ها
4.6 / 5
با 25 رای
امتیاز دهید
5 4 3 2 1


دیدگاه‌ها: 2
۱۳۹۷/۱۰/۲۹


پاسخنگارش دیدگاه
یکی از آثار زیبا و به یادماندنی نادر ابراهیمی است .البته آتض بدون دود را هم اگر نخوانده اید حتما تهیه کنید و بخوانید. اینها جز آثار برتر ادبیات ما هستند.
نقل قول  
09187344703
Member
سایت خوبی است. سپاس
نقل قول  

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.


Powered by You