رسته‌ها
لغت نامه دهخدا - جلد 6
امتیاز دهید
5 / 4.9
با 34 رای
نویسنده:
امتیاز دهید
5 / 4.9
با 34 رای
لغت‌نامهٔ بزرگ دهخدا کتابی جامع شامل شرح و معنی واژگان زبان فارسی است. این لغت‌نامه، بزرگ‌ترین و مهم‌ترین اثر علی‌اکبر دهخدا است، که بیش از ۴۰ سال از عمر او صرف آن شد. لغت‌نامهٔ دهخدا معنی، تفسیر، و شرح تاریخیِ شمار قابل توجهی از وام‌واژه‌های عربی که وارد فارسی شده‌اند را نیز داراست.
لغت‌نامهٔ بزرگ دهخدا شامل بخش بزرگی از واژگان ادبی زبان فارسی، با معنای آن‌ها و نیز کاربردشان در شعرها است. با وجود این، این لغت‌نامه فاقد بخش اعظم واژگان علمی و فنی فارسی است که بیشتر در دهه‌های پس از تألیف لغت‌نامه به حوزهٔ زبان فارسی وارد شدند.
بیشتر
اطلاعات نسخه الکترونیکی
تعداد صفحات:
1606
فرمت:
PDF
آپلود شده توسط:
amitab
amitab
۱۳۹۷/۰۹/۰۳
درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی لغت نامه دهخدا - جلد 6

تعداد دیدگاه‌ها:
5
[quote='arashsiroos']
از دانشگاه تهران بخریم!!!!!!!! دانشگاه تهران که از جیب شخصیش نداده. پول بی زبون نفته.[/quote]
به نظر من تمام کتابهایی که ناشران دولتی با استفاده از بودجه عمومی منتشر می کنند باید به صورت رایگان در اختیار مردم قرار بدن. این بخشی از خدمات فرهنگی دولت است که باید همه از آن استفاده کنند.
[quote='mahmoudh']سپاس!
دوستانی که این فرهنگِ‌لغت را دانلود کرده‌اند، چنانچه دوست داشته‌باشند می‌توانند سی‌دیِ لغتنامه را از انتشاراتِ دانشگاهِ تهران به قیمتِ بیست‌و‌هشت هزار تومان تهیه کنند. درست کار می‌کنه.[/quote]
از دانشگاه تهران بخریم!!!!!!!! دانشگاه تهران که از جیب شخصیش نداده. پول بی زبون نفته.
بجای اون همه که از مالیات و سهم نفتمون حروم شد. حق نداریم یه کتاب مرجعی که با پول نفته رو داشته باشیم؟؟؟ اون هم توی این اوضاع اقتصادی با گندهای متوالی دولتی ها؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
سپاس!
دوستانی که این فرهنگِ‌لغت را دانلود کرده‌اند، چنانچه دوست داشته‌باشند می‌توانند سی‌دیِ لغتنامه را از انتشاراتِ دانشگاهِ تهران به قیمتِ بیست‌و‌هشت هزار تومان تهیه کنند. درست کار می‌کنه.
PDF
لغت نامه دهخدا - جلد 6
60 مگابایت
comment_comments_for_the_file
عضو نیستید؟ ثبت نام در کتابناک