با توجه به وضعیت مالکیت حقوقی این اثر، امکان دانلود آن وجود ندارد. اگر شما صاحب حقوق مادی این کتاب هستید، می‌توانید اجازه نشر رایگان نسخه الکترونیکی آن را به ما بدهید یا آن را از طریق کتابناک به فروش برسانید.
برای اطلاعات بیشتر صفحه «شرایط و قوانین فروش» را مطالعه کنید.

سرگذشت لودینگیرای سومری

سرگذشت لودینگیرای سومری

✔️ سفری در تونل زمان به سومر کهن
سرگذشت لودینگیرای سومری یک اثر علمی-تخیلی است که توسط معزز علمیه چیع تحریر یافته است. در این کتاب نویسنده به زبان لودینگیرا -شاعر اهل سومر- زندگی مردم سومر را بازسازی می‌کند. نویسنده این کتاب خود از بزرگ‌ترین سومرشناسان عالم است. وی کوشیده است تا هر آن‌ چه که پس از سال‌ها پژوهش از سومر باستان دریافته است، در قالب این کتاب منتشر کرده و با قلم جادویی خویش مخاطب را درون تاریخ کشانده و در سومر باستان غرق نماید.
جهان غرب ریشه‌های خود را در یونان می‌یابد و به همین دلیل در اغلب کتب تاریخ تمدن، علم، هنر یا معماری با یونان آغاز می‌شود و تمدن سرزمین‌های دیگر، هرچند با قدمت بیشتر، یا نادیده گرفته می‌شود و یا اهمیت چندانی به آن‌ها نمی‌دهند.
تمدن سومر در میان رودان، متعلق به 4000 سال پیش، یکی از این تمدن‌هاست که تا حدود 100 سال قبل ناشناخته بود و بعدها هم تنها سومرشناسان، باستان‌شناسان و مورخان با آن آشنایی داشتند.
در این کتاب، معزز علمیه چیع، با زبان لودینگیرا، شاعر سومری، به زبان ساده و روان، ما را در تونل زمان به تماشا و مشارکت در زندگی مردمی می‌برد که چهار هزار سال پیش می‌زیستند، خط را اختراع کردند و اولین قانون شناخته شدة تاریخ را پایه گذاشتند، مردمی که بیان احساس در چهره و بدن حیوان و انسان را در هنرهای تجسمی، از بزرگ‌ترین اهداف خود می‌شمردند، مردمی که بنیانگذار دموکراسی و مردم سالاری بودند و برای هر موقعیتی شعری می‌سرودند. در پایان این سفر، با حیرت پی می‌بریم که گذشته از فن‌آوری و ابزارسازی، انسان امروز وارث همان دغدغه‌ها، شادی‌ها و رنج‌ها و آرمان‌های لودینگیرای سومری است.

» کتابناکهای مرتبط:
کنیز ملکه مصر (جلد 2)
کجا می روی؟
من پسر صدام بودم

نسخه ها
4.5 / 5
با 19 رای
امتیاز دهید
5 4 3 2 1


دیدگاه‌ها: 0
۱۳۹۷/۰۹/۱۳


پاسخنگارش دیدگاه
دیدگاهی درج نشده؛ شما نخستین نگارنده باشید.

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.


Powered by You