با توجه به وضعیت مالکیت حقوقی این اثر، امکان دانلود آن وجود ندارد. اگر شما صاحب حقوق مادی این کتاب هستید، می‌توانید اجازه نشر رایگان نسخه الکترونیکی آن را به ما بدهید یا آن را از طریق کتابناک به فروش برسانید.
برای اطلاعات بیشتر صفحه «شرایط و قوانین فروش» را مطالعه کنید.

تغییر از من آغاز می شود

تغییر از من آغاز می شود

نویسنده:
کتاب تغییر از من آغاز می شود، مجموعه ای از داستان ها، جملات و مقالات متنوع در حوزه مدیریت سازمان ها است که در هر کدام به مسائل و موضوعات مختلف در این زمینه ها می پردازد. تعدادی از داستان های این کتاب در دیگر آثار این نویسنده آمده است، اما برداشت های مدیریتی از آن به عمل آمده و نتیجه گیری متفاوتی به دست آمده است.
چهار فصل نخست کتاب با عنوان‌های «داستان‌های مسوولیت»، «داستان‌های مربوط به مباحث کلی مدیریت»، «داستان‌‌های کار تیمی‌-‌احساس تعلق و تعصب سازمانی مدیریت بر قلب‌ها» و «داستان‌های اشراف بر سازمان و مدیریت منابع و استعداد‌های انسانی» به مباحثی مانند رهبری یعنی مسوولیت،‌ داستان مدیریتی سعدی، ‌سو‌ء‌مدیریت و تاثیر عملکرد دیگران پرداخته است.
مولف، با گرد‌آوری مجموعه داستان‌های مربوط به تجربیات شخصیت‌های مطرح تاریخ کوشیده تا مباحث مهم حوزه مدیریت‌ را برای مخاطب در قالبی جذاب مطرح کند.
به‌عنوان نمونه، نویسنده در دومین فصل کتاب به داستانی از سعدی با عنوان «اگر این میز ماندنی بود به تو نمی‌رسید» اشاره دارد و در پایان حکایت مطرح شده را با تعابیر روز حوزه مدیریت شرح می‌دهد. وی در پایان این حکایت از سعدی آورده است: «پست‌های سازمانی و موقعیت‌های اداری و نظایر آن موقتی و ناپایدارند. بنابر‌این صاحبان آن در هنگام قدرت و توانایی باید از توان خود در جهت خدمت بهره گیرند.»
چهار فصل بعدی کتاب با عنوان‌های «داستان‌های اشراف بر سازمان و مدیریت منابع و استعداد‌های انسانی»،‌ «داستان‌های انگیزه کاری و بهره‌وری» و «داستان‌های خلاقیت و نوآوری» و «داستان‌های مشتری‌مداری و مدیریت» به موضوعاتی مانند من پیشنهاد می‌دهم پس هستم، چگونه اعتماد سازمانی به وجود آوریم؟ و روش برای ایجاد یک تیم وفادار اختصاص دارند.
حکایت سلطان محمود غزنوی، نخستین داستانی است که در چهارمین فصل کتاب آمده و به مقوله اهمیت شناخت سازمانی مدیران اشاره دارد. مولف پس از طرح این داستان آورده است که برخی مدیران، حتی کارکنان خود را در طول دوره مدیریت خود ندیده و آن‌ها را نمی‌شناسند. ولی در برخی از مواقع تصمیمات خیلی مهمی را درباره آن‌ها گرفته و اجرا می‌کنند.

» کتابناکهای مرتبط:
اسلام و مبانی مدیریت
مدیریت کیفیت جامع (TQM)
مدیریت عمومی

نسخه ها
4.7 / 5
با 8 رای
امتیاز دهید
5 4 3 2 1


دیدگاه‌ها: 0
۱۳۹۷/۰۶/۱۷


پاسخنگارش دیدگاه
دیدگاهی درج نشده؛ شما نخستین نگارنده باشید.

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.


Powered by You