Hiweb

با توجه به وضعیت مالکیت حقوقی این اثر، امکان دانلود آن وجود ندارد. اگر شما صاحب حقوق مادی این کتاب هستید، می‌توانید اجازه نشر رایگان نسخه الکترونیکی آن را به ما بدهید یا آن را از طریق کتابناک به فروش برسانید.
برای اطلاعات بیشتر صفحه «شرایط و قوانین فروش» را مطالعه کنید.

در چشم توفان: خاطرات جرج تنت

در چشم توفان: خاطرات جرج تنت

نویسنده:
در چشم توفان (به انگلیسی: At the Center of the Storm) کتاب خاطرات جورج تنت رئیس پیشین سازمان اطلاعات مرکزی ایالات متحده امریکا انتشارات هارپر کالینز در سال ۲۰۰۷ میلادی این کتاب را منتشر کرد.
این کتاب دارای سه بخش و 23 فصل است که در آن «تنت» از شکنجه زندانیان، وجود زندان‌های مخفی در خارج از آمریکا و اعزام مظنونان خارجی به تروریسم برای بازجویی به این زندان‌ها خبر می‌دهد و می‌نویسد که این شکنجه‌ها تنها در مورد بعضی از بدترین تروریست‌ها اعمال شده است.
«تنت» از نظر مقامات دولت جرج بوش دوم متهم است که نتوانسته است حمله 11 سپتامبر سال 2001 به برج‌های دوقلوی مرکز تجارت جهانی در نیویورک را پیش‌بینی کرده و از وقوع آن جلوگیری کند. وی همچنین متهم است که با انتشار اطلاعات و تحلیل‌های نادرست، دولت آمریکا را برای حمله به عراق و اشغال این کشور تشجیع کرده است. «تنت» در این کتاب کوشیده است به این اتهامات پاسخ دهد و اطلاعاتی در مورد گردش کار در سیا، ساختار این نهاد و رابطه آن با دیگر نهادهای سیاسی و امنیتی آمریکا ارائه کرده است.

دوگ فیت، معاون وزارت دفاع آمریکا درباره این کتاب می‌گوید: بحث اصلی «تنت» این است که وی در تصمیم‌گیری برای جنگ بی‌تقصیر بوده است. اگر چنین است، به جای این که اسم کتاب را «در چشم توفان» انتخاب کند، باید نام آن را «آیا اصلاً توفانی بوده است؟» می‌گذاشت.

» کتابناکهای مرتبط:
خاطرات استاد عبدالرحمن فرامرزی
روزنامه سفر گیلان
خاطرات و خطرات: خاطرات کارکنان و رزمندگان پدافند هوایی در دفاع مقدس

نسخه ها
4.6 / 5
با 21 رای
امتیاز دهید
5 4 3 2 1


دیدگاه‌ها: 0
۱۳۹۷/۰۱/۱۰


پاسخنگارش دیدگاه
دیدگاهی درج نشده؛ شما نخستین نگارنده باشید.

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.


Powered by You