Hiweb-->

با توجه به وضعیت مالکیت حقوقی این اثر، امکان دانلود آن وجود ندارد. اگر شما نسبت به این اثر محق هستید می‌توانید اجازه نشر الکترونیکی تمام یا بخشی از آن را به ما بدهید و یا آنرا از طریق کتابناک به فروش برسانید.
برای اطلاعات بیشتر صفحه «قوانین» و «فروش کتاب الکترونیکی» را مطالعه کنید.

سوگ مغان

رمان «سوگ مغان» نوشته محمدعلی علومی روایتی از رنج انسان ساکن کویر و سرگشتکی‌های او در مواجهه با طبیعت و جامعه است و در سال‌های اخیر نامزد دریافت جایزه ادبی کتاب فصل و جلال‌آل احمد بوده است. داستان «سوگ مغان» این‌گونه آغاز شده است: «چه بگویم و برای که بگویم؟ این گفته‌های دردآلود زهرناک و مرثیه‌وار، آیا به چه درد جماعتی می‌خورد که اگر خوب بخورند و مزاجشان خوب کار بکند و اگر سرد مزاج نباشند، ‌خود را مهم‌ترین و خوشبخت‌ترین موجودات جهان می‌دانند. تمام زندگی، ‌تمام اندیشه‌ها و همه هدفشان را در خدمت همین حرف‌ها گذاشته اند،‌ آن وقت این گفته‌های زهرآلود، ‌این خاطره‌های پر از مصیبت و کابوس‌وار به چه دردشان می‌خورد؟...»
محمدعلی علومی، متولد 1340 در بم است. از علومی آثاری می‌توان به نام‌هایی چون «آذرستان»، «شاهنشاه در کوچه دلگشا»، «اندوهگرد»، «من نوکر صدامم»، «طنز در آمریکا»، «وقایع‌نگاری بن ‌لادن»، «خانه‌ کوچک» و «پریباد» اشاره کرد.

» کتابناکهای مرتبط:
تلخی دوست داشتن
حسرت عشق
عالیجناب عشق

نسخه ها
4.7 / 5
با 12 رای
امتیاز دهید
5 4 3 2 1


دیدگاه‌ها: 0
۱۳۹۷/۰۳/۲۱


پاسخنگارش دیدگاه
دیدگاهی درج نشده؛ شما نخستین نگارنده باشید.

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.


Powered by You