Hiweb

با توجه به وضعیت مالکیت حقوقی این اثر، امکان دانلود آن وجود ندارد. اگر شما صاحب حقوق مادی این کتاب هستید، می‌توانید اجازه نشر رایگان نسخه الکترونیکی آن را به ما بدهید یا آن را از طریق کتابناک به فروش برسانید.
برای اطلاعات بیشتر صفحه «شرایط و قوانین فروش» را مطالعه کنید.

ظهور نازیسم و استیلای هیتلر

ظهور نازیسم و استیلای هیتلر

نویسنده:
در کتاب حاضر، تاریخ آلمان در دوران رایش سوم (هیتلر) در دو بخش بررسی شده است. بخش نخست حاوی رویدادهای مهم دوران یاد شده است. در ابتدای این بخش، از چگونگی تشکیل امپراتوری دوم آلمان در اواخر قرن هجدهم میلادی به رهبری فردریک کبیر و به اوج رسیدن این امپراتوری در زمان ویلهلم اول و سقوط آن در جنگ جهانی اول سخن می‌رود؛ سپس به وضعیت آلمان پس از شکست در جنگ جهانی اول و پیش از به قدرت رسیدن نازیسم اشاره می‌شود. تلاش‌های هیتلر و حزب ناسیونال سوسیالیست برای کسب قدرت، خصوصیات اخلاقی هیتلر، حوادث مهم تاریخی قدرت‌گیری نازیسم تا پایان جنگ جهانی دوم، وصیت‌نامه هیتلر، عواقب جنگ جهانی دوم برای ملت آلمان، خصوصیات اخلاقی مردم آلمان از دیگر مطالب بخش اول است. در بخش دوم شرح حال هشت نفر از افرادی درج می‌گردد که برخی از آن‌ها در قدرت‌گیری نازیسم نقش اساسی داشته‌اند و برخی مغضوب و گرفتار ستم نازی‌ها شده‌اند. این افراد عبارت‌اند از: بارون تاسیلوفرن بگن هاردت؛ ورنر هارتز؛ خانم فن و ستروود؛ خانم هیلدگارد ترونر؛ آلفرد فس؛ اریک درسلر؛ فریتز موهلباخ؛ فرانتز ورتهیم. در پایان عکس‌هایی از هیتلر و آلمان به چاپ رسیده است.
کتاب ظهور نازیسم و استیلای هیتلر، شرح الام بشری است، داستان جنایت انسان بر انسان، این که چگونه ملتی با پیشینه‌ای وسیع در علم و صنعت و هنر، با سابقه دیانت و حتی مهر مسیح (ع) در دل، بازیچه دست بیگانه‌ای با افکار جنون‌آمیز قرار گرفته، سرمایه بزرگ مادی و معنوی خود در این را به باد می‌دهد.

» کتابناکهای مرتبط:
ایدئولوژی فاشیست: سرزمین و گسترش طلبی در ایتالیا و آلمان 1922-1945 م
جنگ ناشناخته: روایت آلمانی از جنگ جهانی دوم
فلسطینیان امروز و یهودیان آن روز

نسخه ها
4.2 / 5
با 26 رای
امتیاز دهید
5 4 3 2 1


دیدگاه‌ها: 1
۱۳۹۶/۰۷/۲۱


پاسخنگارش دیدگاه
iloveyou
Member
مرد بزرگ در قرن بزرگ - نمونه اش نیاب هستش
نقل قول  

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.


Powered by You